Hlavní navigace

Jak vypadá sklad potravin? Jako ruina plná pneumatik a jídla

10. 10. 2012

Sdílet

 Autor: SZPI.cz
SZPI našla další naprosto nevyhovující sklad, ve kterém se mezi pneumatikami válela vejce, cibule a další potraviny. Objekt byl navíc v dezolátním stavu. Podívejte se do fotogalerie.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla další závažný prohřešek. Skandální hygienické podmínky a dezolátní stav objektu, ve kterém se skladovaly potraviny donutily SZPI uložit zákaz užívání prostor pro provoz potravinářského podniku ve velkoobchodu Otakar Belák se sídlem na ulici Smetanova 771 ve Valašských Kloboukách.

Kontrola se uskutečnila dne 6. října ve večerních hodinách na žádost Policie České republiky ve Zlíně, která u podnikatele zabavila větší množství kolkovaných i nekolkovaných lihovin (vše na téma: KAUZA METYLALKOHOL). Inspekce na místě zjistila, že provozovatel skladuje potraviny ve zcela nevyhovujících hygienických podmínkách. 

Čtěte také: Kolik institucí u nás vlastně kontroluje potraviny?

Viditelně neudržované prostory se vyznačovaly vysokou prašností, opadávající omítkou ze stropu i stěn a provozovatel zde společně s potravinami skladoval i pneumatiky, autodíly a nábytek. Absence klimatizace navíc zboží vystavovala venkovnímu kolísání teploty.

Dále SZPI uložila zákaz uvádět do oběhu 9 180 kusů vajec, protože provozovatel neprokázal jejich původ předložením nabývacích dokladů. Nebylo tak možné ověřit, zda vejce nejsou skladována po uplynutí doby použitelnosti. Provozovatel rovněž porušil ustanovení zákona o potravinách tím, že svou činnosti neregistroval u SZPI, přestože se evidentně zabýval obchodováním s potravinami.

Čtěte také: Hledali metanol a našli neuvěřitelný binec

SZPI s provozovatelem zahájila správní řízení.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).