Hlavní navigace

Inspekce našla v balené vodě toluen

Sdílet

 Autor: SZPI.cz
Navzdory tomu, že vyhláška nepřipouští přítomnost cizorodých látek v balených vodách, inspektoři ze SZPI v jednom vzorku našli toluen. Podívejte se do fotogalerie. Nemáte ji doma?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při svých kontrolách narazila na nebezpečnou potravinu, konkrétně balenou neperlivou vodu. Společnosti Veseta s.r.o., která ji dodává na trh, nařídila, aby ji stáhla z tržní sítě. Jedná se o neperlivou vodu v balení 1,5 litru, šarže L5, New Bonny.

Čtěte také: Kojenecká voda je pro nejmenší děti lepší než ta z kohoutku

Ve vzorku z předmětné šarže laboratorní analýza prokázala přítomnost toluenu v koncentraci 0,2 mikrogramu na 1 litr tekutiny. Jedná se o množství blízké tzv. mezi zjistitelnosti. Příslušná vyhláška však nepřipouští přítomnost cizorodých organických látek – například toluenu – v jakémkoliv zjistitelném množství. Inspekce odebrala vzorek ve stáčírně uvedené společnosti v rámci pravidelného monitoringu. U vzorků z jiných šarží dosud nebyly ve sledovaných parametrech zjištěny nevyhovující hodnoty.

Voda se objevila i mezi nebezpečnými potravinami na webu potravinynapranyri.cz

Zdroj: SZPI, potravinynapranyri.cz

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).