Hlavní navigace

Farmářský trh na Jiřáku bude i každý pátek. Kubáň zatím nejasná

28. 2. 2012

Sdílet

Pořadatelé zvou všechny příznivce trhů na páteční farmářské trhy na Jiřáku v Praze 3. Farmářské tržiště Jiřák aktuálně prodává vždy ve středu a v sobotu, nově přibudou i pátky. „Zareagovali jsme na četné žádosti spotřebitelů, a proto otevíráme farmářský trh i v pátek. Budou tak mít možnost nakoupit těsně před víkendem a užít si dva dny volna na cestách s kvalitními farmářskými produkty,“ říká Jiří Sedláček, předseda sdružení Archetyp, organizátor farmářských trhů na Jiřáku a Náplavce.

Pořadatelé zvou všechny příznivce trhů na páteční farmářské trhy na Jiřáku v Praze 3.

Farmářské tržiště Jiřák aktuálně prodává vždy ve středu a v sobotu, nově přibudou i pátky.  „Zareagovali jsme na četné žádosti spotřebitelů, a proto otevíráme farmářský trh i v pátek. Budou tak mít možnost nakoupit těsně před víkendem a užít si dva dny volna na cestách s kvalitními farmářskými produkty,“ říká Jiří Sedláček, předseda sdružení Archetyp, organizátor farmářských trhů na Jiřáku a Náplavce.

Přečtěte si rozhovor s Jiřím Sedláčkem:Far­mářské trhy: Pro kvalitní mrkev a ještě za dobré prachy

První páteční trh na Jiřáku se uskuteční 16. března 2012 od osmi hodin ráno do šesté hodiny večerní. Na pátečním trhu můžete nakoupit klasický sortiment – ryby, maso, uzeniny, sýry, jogurty, sezónní zeleninu a ovoce, víno, pivo nebo nakládané speciality a kvalitní občerstvení. Od tohoto pátku tak budou mít obyvatelé Žižkova, Vinohrad, ale i jiných městských částí možnost nakoupit na Jiřáku třikrát týdně – ve středu, v pátek a v sobotu.

Slavnostní zahájení proběhne 16. března 2012 v 11:00 na Jiřáku. K poslechu a případnému tanci zahraje Motovidlo.

Tržiště na Kubáni bude spravovat obec

Archetyp v uplynulých sezónách pořádal také oblíbené tržiště na Kubáni v pražských Vršovicích, pro tento rok mu nebyla obnovena smlouva. Městská část, resp. nově ustavená akciová společnost Praha 10 Majetková se sama stala od letoška správcem tohoto trhu. „Cílem těchto změn je mít lépe pod kontrolou vlastní majetek městské části, jeho správu i provozování,“ řekl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát pro Deník. Podle mluvčího nelze vyloučit, že pro vlastní provozování tržiště si nová společnost najme dosavadního správce, tedy Archetyp. Ke změně prý muselo dojít, protože původní správce nebyl v roce 2010 vybrán na základě výběrového řízení. K tématu také: Budoucnost farmářských trhů na Kubáni a ve Varech je pro rok 2012 nejistá

Podle informací pořadatele se mnozí prodejci z Kubáně objeví na Jiřáku a na Náplavce. Aktuální seznam prodejců/farmářů na jednotlivých tržištích najdete brzy na stránkách pořadatele.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).