Hlavní navigace

Farmářské trhy 2012: tuto sobotu se přidává tržiště na Jiřáku

16. 1. 2012

Sdílet

 Autor: Copyright © 123RF Stock Photos
Oblíbené farmářské tržiště na Jiřáku zahajuje od soboty pravidelný prodej. Rozšiřuje tak prozatím nepočetné řady otevřených farmářských trhů. Podívejte se, kde už můžete nakupovat.

Aktuálně doplňujeme: v úterý 17. ledna se koná „zážehový“ farmářský trh ve Dvoře v pražských Kobylisích. Bude tu zhruba 15 stánků, oficiální otevření a pravidelný provoz je plánován na jaro… více.

Farmářská tržiště Praha – Jiřák, Kubáň, Náplavka

Tuto sobotu, 21. ledna, začínají trhy na Jiřáku. Dále je tu najdete vždy ve středu a v sobotu.


Autor: Copyright © 123RF Stock Photos

Na farmářských trzích je co kupovat i mimo sezónu

Sortiment trhu bude samozřejmě zimní. Budou to mléčné výrobky, čerstvé maso z českých farem: vyzrálé hovězí, vepřové, skopové, kuřata i drůbež z malých chovů s výběhem, vajíčka. Tradičně uzeniny a delikatesy z od malých dobrých uzenářů. Pečivo z bílé i celozrnné mouky, tradičně pečené chleby s kváskem, žitné chleby, regionální pekárny se specialitami. Čerstvou zeleninu a ovoce si užijeme jen ve dnech, kdy nebude výrazně mrznout. Vždycky bude v sortimentu také zelenina nakládaná, marmelády a džemy, domácí kysané zelí, nebo jablečné, hruškové a višňové křížaly sušené bez síření, čerstvě mleté mouky, sirupy z bylin, zkrátka všechno, v čem nás zima neomezuje… více.

Další farmářské tržiště – na Náplavce – zahájí provoz pravděpodobně začátkem února. A poslední z trojice Farmářských tržišť Praha, tedy trh na Kubáni? Stále platí Budoucnost farmářských trhů na Kubáni je pro rok 2012 nejistá

Vysočanské farmářské trhy

Již zaběhlý trh na Praze 9, jehož stánky najdete v prostoru Galerie Fénix, pokračuje i letos. Pravidelně každou sobotu tu od 8 hodin můžete kupovat produkty od farmářů. V aktuální nabídce je ovoce a zelenina, med, koření, vejce, mléčné výrobky, pečivo – slané i sladké, mošty a vína, uzeniny, ovčí sýry a uzeniny ze Slovenska, čerstvé ryby ze Šumavy, sušené plody i v čokoládě a mnoho dalšího… více.

Farmářské tržiště Holešovice

V podstatě bez přerušení pokračuje prodej na farmářském tržišti v Holešovicích. V zeleninové hale v Pražské tržnici najdete celoročně jak farmáře, tak ostatní prodejce s běžným sortimentem. Termín speciálního velkého farmářského trhu, který se tu konal jednou či dvakrát za měsíc, zatím není vyhlášen a ani není jisté, zda se bude v jejich pořádání pokračovat vzhledem ke sporům a změnám ve správě tržnice… více.

Farmářská tržnice Brno

Každou sobotu od 10 do cca 14 hodin najdete několik prodejců na prostranství mezi Ikeou a Avion Shopping parkem. Všichni jste zváni k nákupu čerstvých potravin, výrobků a produktů přímo od farmářů. … více.

Hanácké farmářské trhy

Tradiční trhy na přerovském výstavišti pokračují i v tomto roce. Prodává se za každého počasí v kryté hale a to vždy třetí neděli v měsíci. Nejbližší termín je tedy 19. února od 8 hodin.

K dostání budou mléčné výrobky, uzeniny, zabíjačkové speciality, koření, vajíčka, med a výrobky z medu, bylinkové masti a další sortiment… více.

Karlínské farmářské trhy

Oblíbené trhy v pražském Karlíně mají zimní přestávku, ale přece jenom – v sobotu 4. února se konají mimořádné trhy v rámci masopustu! Běžné farmářské trhy začnou pravděpodobně na přelomu dubna a května… více.

Co dál…

Zboží od farmářů koupíte taky ve farmářských prodejnách a to celoročně, sortiment je samozřejmě s ohledem na sezónu. Nově byla otevřena již osmá prodejna Český Grunt, tentokrát v Českých Budějovicích. Seznam všech prodejen najdete zde.

Situaci budeme nadále sledovat, pravidelný přehled aktuálních trhů u nás najdete jako vždy v pondělí. Budeme rádi za další tipy na trhy a také za vaše zkušenosti.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).