Hlavní navigace

Důchodová reforma čtyřicátníkům: Pracovat budete do 65, vaše děti do 70

15. 12. 2010

Sdílet

Národní ekonomická rada vlády (NERV) představila své návrhy důchodové reformy. Výstup pracovní skupiny NERV „Důchodová reforma“ je určen k další veřejné i politické diskusi. Konečné rozhodnutí o důchodové reformě učiní vláda na základě koaliční dohody. „Návrhy NERV se bude koalice dál zabývat a bude je při svém rozhodování o podobě penzijní reformy brát v úvahu,“ uvedl premiér Petr Nečas.

Národní ekonomická rada vlády (NERV) představila své návrhy důchodové reformy.

Výstup pracovní skupiny NERV „Důchodová reforma“ je určen k další veřejné i politické diskusi. Konečné rozhodnutí o důchodové reformě učiní vláda na základě koaliční dohody.

„Návrhy NERV se bude koalice dál zabývat a bude je při svém rozhodování o podobě penzijní reformy brát v úvahu,“ uvedl premiér Petr Nečas.

Přečtěte si: Šťastný jako důchodce

NERV mimo jiné navrhuje do roku 2035 sjednotit věkovou hranici pro muže a ženy (bez ohledu na počet dětí) a věk nároku na důchod dále zvyšovat tempem 2 měsíce ročně. Pokud je vám dnes kolem čtyřiceti čekalo by vás ještě zhruba čtvrtstoletí práce. Vaše děti by kolem roku 2065 měly nárok na penzi v sedmdesáti a v roce 2075, kdy má reforma finišovat, by se do důchodu chodilo v 72 letech.

„Je třeba politické rozhodnutí v horizontu několika měsíců, pokud má být reforma v tomto volebním období realizována,“ uvádí NERV, podle jehož návrhu by reforma měla začít v roce 2015.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).