Hlavní navigace

ČSÚ poprvé zveřejnil údaje o „Tvorbě hrubého fixního kapitálu v cestovním ruchu České republiky“

Denisa Křížová

Český statistický úřad tak poprvé odborné veřejnosti předkládá informace týkající se postavení cestovního ruchu v národním hospodářství z hlediska investic. Tvorba hrubého fixního kapitálu se během pěti let zvýšila o 9,4 mld. Kč, což představuje nárůst o 33 %.  V roce 2006 byla zaznamenána největší investice z hlediska odvětví – 28 % z celkové tvorby hrubého fixního kapitálu bylo investováno do doplňkových služeb osobní dopravy, 14 % do ubytovacích služeb a dalších 14 % do sportovních a…

Doba čtení: do minuty

Sdílet

Český statistický úřad tak poprvé odborné veřejnosti předkládá informace týkající se postavení cestovního ruchu v národním hospodářství z hlediska investic.

Tvorba hrubého fixního kapitálu se během pěti let zvýšila o 9,4 mld. Kč, což představuje nárůst o 33 %. 

V roce 2006 byla zaznamenána největší investice z hlediska odvětví – 28 % z celkové tvorby hrubého fixního kapitálu bylo investováno do doplňkových služeb osobní dopravy, 14 % do ubytovacích služeb a dalších 14 % do sportovních a rekreačních služeb.

Za rok 2006 bylo 96 % tvorby hrubého fixního kapitálu vytvořeno v odvětvích charakteristických pro cestovní ruch, 3 % patřila odvětvím souvisejícím s cestovním ruchem a 1 % se podílela odvětví nespecifická pro cestovní ruch.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).