Hlavní navigace

1. května otevře Belgie pracovní trh pro Čechy a dalších sedm států EU

Denisa Křížová

Od 1. 5. 2009 již čeští občané nebudou muset žádat o povolení k zaměstnání v Belgii. Belgická vláda se totiž rozhodla ukončit přechodné období pro volný pohyb osob pro osm členských zemí, které k Evropské unii přistoupili 1. 5. 2004. Informovala o tom agentura Pressweb. Občané pocházející z České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska a Slovinska budou moci od 1. 5. vykonávat svou profesi na belgickém území, aniž by museli předem získat povolení k zaměstnání, a budou…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od 1. 5. 2009 již čeští občané nebudou muset žádat o povolení k zaměstnání v Belgii. Belgická vláda se totiž rozhodla ukončit přechodné období pro volný pohyb osob pro osm členských zemí, které k Evropské unii přistoupili 1. 5. 2004. Informovala o tom agentura Pressweb.

Občané pocházející z České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska a Slovinska budou moci od 1. 5. vykonávat svou profesi na belgickém území, aniž by museli předem získat povolení k zaměstnání, a budou moci pracovat v Belgii zcela legálně při respektování pravidel sociálního pojištění a placení daní. 

Občané České republiky tak od května 2009 budou moci pracovat bez jakýchkoliv omezení ve 25 z 27 členských zemí EU. Posledními státy, které ještě svůj pracovní trh novým členským státům neotevřely, jsou Německo a Rakousko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).