Hlavní navigace

Seriál Kde hledat lékaře, když...

...přestěhovali jste se, bylo vám devatenáct a přecházíte od pediatra, studujete či pracujete v jiném městě, váš lékař zemřel? V životě nastanou různé situace, kdy se člověk ocitne bez svého lékaře. Postupně je probereme a poradíme, jak je řešit.

Vaši zdravotnickou dokumentaci předá praktik lékaři nebo úřadu, vám však ne

Stává se to. Praktik, ke kterému jste chodili, končí. Co se stane s vaší zdravotnickou dokumentací? Pokud čekáte, že si ji vyzvednete a předáte novému lékaři, jste na omylu.

Doba čtení: 3 minuty

Lékař má dovolenou a vy smůlu?

Během léta musíme v případě zdravotních potíží řešit i problém, kde hledat pomoc, když na ordinaci visí cedulka „dovolená“. Co říká zákon a jak se o zajištění dostupnosti lékařské péče stará zdravotní pojišťovna?

30. 7. 2018 10:31
Doba čtení: 3 minuty

Hledám dobrého lékaře. Kdo mi pomůže?

Váš praktický nebo jiný lékař se odstěhoval, odešel do důchodu, nebo jen nejste spokojeni a chcete změnu. Podle čeho vybírat a mají všichni stejné služby a vybavení ordinací?

Doba čtení: 4 minuty

Přechod od dětského k dospělému lékaři

„Dospělého“ praktického lékaře je nutné začít hledat okolo osmnácti let věku. Kdo s tím mladému člověku pomůže a jak by měl postupovat?

29. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Stěhuji se, musím změnit praktika?

Stěhujete se a nevíte, jak postupovat při změně praktického lékaře? V cestě nestojí ani byrokracie, ani to neznamená velkou ztrátu času. Jak postupovat, pokud měním svého lékaře?

8. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Kam zmizel můj doktor? Co dělat, když přijdete o lékaře

Také lékař je smrtelný, nebo může z jakéhokoli jiného důvodu náhle ukončit svoji praxi. Na koho se mohou v tomto případě pacienti obrátit a kde najdou svoji lékařskou dokumentaci?

Doba čtení: 2 minuty