Hlavní navigace

Seriál Exotické ovoce

Avokádo, datle, granátové jablko, kaki, mango, maracuja, mladý kokos, physalis, pitahaja... názvy exotických plodů jsou nám povědomé, ale co je co a jak tyto druhy ovoce využít?

Pochutnejte si na méně známém exotickém ovoci

Na české ovoce si ještě chvíli počkáme, pro chuť i pro zdraví jsou tu však i exotické plody. Zdravě si zamlsáte, a především prokážete vaší imunitě královskou službu.

5. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nejzajímavější sortiment nabízí Čína, říká dovozce exotického ovoce

Majitel Titbitu Vojtěch Havránek ví, kdy a kde je exotické ovoce nejchutnější i za jakou cenu ho dokáže dovézt do České republiky. Mnohdy ale narazí na požadavky řetězců, které se neslučují s tím, co by chtěl Titbit prodávat.

3. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 7 minut

Opuncie je plod kaktusu. Pozor na trny

Exotické ovoce opuncie má blahodárné účinky na zdraví, ale musíte vědět, jak se jí a připravuje. Nejprve ji očistíme a pomocí triku oloupeme.

Doba čtení: 3 minuty

Pitahaya: vynikající plod kaktusu

Tzv. dračí ovoce má jemnou sladkokyselou chuť a je nízkokalorické. Obsahuje také značné množství vitamínů a minerálů. Pitahaya červená a žlutá se lehce liší v chuti i složení.

18. 8. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Chcete si koupit datle? Zkuste datle Medjool

Datle, často také přezdívané chléb pouště, neboť rostou na datlových palmách převážně v pouštích nebo velmi teplém a suchém podnebí, jsou nedocenitelnou potravinou.

Doba čtení: 2 minuty

I nehezké granátové jablko je dobré

Již v minulosti bylo granátové jablko považováno za elixír mládí, krásy a zdraví a jeho omlazující účinky znali už ve starém Egyptě. Dnes se výtažky z tohoto ovoce používají v potravinových doplňcích i v kosmetice.

16. 8. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak otevřít mladý kokos a proč ho jíst

Mladý kokos je momentálně velký hit. Logicky vás napadá, jestli je mladý kokos vážně tak úžasný, jak všichni tvrdí. Ano, je.

13. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Když kaki, tak správně zralé

Druh exotického ovoce kaki je výborné jako rychlý cukr, chutná sladce a posiluje imunitu. Jak vybrat kaki a jak se zbavit trpké chuti obsažených taninů?

12. 8. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Mango – ovoce bohů

Mango obsahuje desítky aromatických substancí, což mu dává nezaměnitelné aroma a lahodnou chuť. Správně zralé mango je navíc neuvěřitelně šťavnaté.

Doba čtení: 1 minuta

Mochyně neboli physalis

Physalis neboli také mochyně peruánská nebo židovská třešeň pochází původně z Jižní Ameriky. Plody této rostliny jsou nejenom zdraví prospěšné, ale také krásně vypadají.

10. 8. 2016 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Zralá maracuja vypadá jako pomačkaný míček

Exotické ovoce maracuja má i svůj český název – mučenka jedlá. Díky svoji výrazné chuti se hodí k dochucování dezertů nebo i nápojů. Jak maracuju vybrat a jíst?

9. 8. 2016 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Poznejte exotické ovoce: Avokádo

Avokádo je ovoce, které se těší velké popularitě. Dá se totiž konzumovat jak na slano, tak i na sladko a jíst jak čerstvé, tak i tepelně upravené. Navíc obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, hlavně zdravých tuků. Roste na stromě nazývaném hruškovec přelahodný a někdy se mu říká „aligátoří hruška“.

Doba čtení: 2 minuty