Hlavní navigace

Jak otevřít mladý kokos a proč ho jíst

13. 8. 2016

Sdílet

 Autor: Titbit
Mladý kokos je momentálně velký hit. Logicky vás napadá, jestli je mladý kokos vážně tak úžasný, jak všichni tvrdí. Ano, je.

Nejenže je kokosová voda velmi osvěžující, ale také obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek. Navíc je to ten nejlepší přírodní iontový nápoj.

Galerie: Poznejte exotické ovoce

Mladý kokos

Říká se mu také bílý kokos. Nejčastěji se sklízí z kokosových palem po pěti až osmi měsících zrání. Takto mladé kokosy mají zelenou slupku a uvnitř je kokosová voda (až čtyři sta mililitrů!) a bílá dužnina.

Voda z čerstvého kokosu je jemně nasládlá a osvěžující. Je to také ten nejlepší iontový nápoj, protože je zcela přírodní a hlavně neobsahuje žádné další cukry ani umělá sladidla. Kokosovou dužinu můžete vydlabat lžící a přidat do smoothies, zdravých dezertů, salátů nebo třeba použít k přípravě džemů. Z kokosu si také můžete připravit výborné smoothie:

Vliv na zdraví

V Indii říkají kokosové palmě strom života. Kokosová voda je z biologického hlediska podobná lidské plazmě. Obsahuje velké množství minerálních látek, vitamínů, enzymů a elektrolytů.

Posiluje imunitní systém, má antibakteriální a antivirové účinky a podporuje správné zažívání. Navíc zlepšuje uvolňování inzulínu do krve a zlepšuje „hodný cholesterol“ (HDL). Lékařské studie také ukazují, že má blahodárný vliv na léčbu rakoviny.

TIP: Mladý kokos je plný vitamínů, masa a pudinku

Přestože je kokosová voda nasládlá, neobsahuje velké množství kalorií. Popíjení této dobroty navíc zlepšuje kvalitu vlasů a pleti.

Jak jednoduše otevřít mladý kokos?

Seriál exotické ovoce server Vitalia.cz připravil společně se společností Titbit, dovozcem exotických pochoutek, www.titbit.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).