Hlavní navigace

trhy

Farmářské trhy po německu

Koupili byste ředkvičky za 26 a kilo brambor za 39 Kč? V Česku ceny nevídané, na německém farmářském trhu zcela běžné. Rozdíly mezi českými a bavorskými trhy ale nejsou jen v cenách.

Doba čtení: 3 minuty

Na Kladně mají ode dneška novou farmářskou prodejnu

Dnes se pro obyvatele Kladna rozšířily možnosti prověřeného nákupu. Novou farmářskou prodejnu Český grunt včera osobně otevřel ministr zemědělství Petr Bendl a primátor Kladna Dan Jiránek.  Kladno se tak stalo už čtrnáctým místem v České republice, kde zákazníci mohou najít jogurty, sýry, uzeniny a pečivo tak říkajíc od sousedů, podpořit tak jejich podnikání a potěšit vlastní chuťové pohárky.

9. 8. 2012 10:30
Doba čtení: 2 minuty

Biopotraviny míří na Kampu, vydrží tam čtrnáct dní

Už zítra se na celých 14 dnů otevřou brány Zelených trhů, které s bio kvalitou obráží celou Českou republiku. Na konci července s úspěchem proběhly v Pardubicích, prvního srpna se ve farmářské tržiště promění pražská Kampa. Právě tam si od zítřejší osmé ranní budete moci vybrat z potravin, které nesou výhradně označení BIO. 

31. 7. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Okuste Francii v samém srdci Prahy, na pravém francouzském trhu

Už od zítřka se v Praze, přímo pod Karlovým mostem, uskuteční již tradiční Francouzský trh Le marché du 14 Juillet. Co všechno si pro vás jeho pořadatelé připravili?

11. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Festival chutí, to je Jídlo z blízka

Farmářské suroviny v degustačním menu můžete ochutnat už od 9. července ve třinácti brněnských restauracích. Nechte se zlákat chutí opravdového jídla.

6. 7. 2012 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Zabijačkové hody na Budějovické

Před vchodem do DBK na Praze 4 se ve čtvrtek 3. února konají zabijačkové hody. Na terase před hlavním vchodem do DBK (mezi DBK a Českou spořitelnou) z ulice Budějovická najdete široký sortiment tradičních dobrot. K dostání budou jitrnice, jelita, tlačenka, guláš, polévka a další.  Pro zahřátí je připraveno svařené víno, teplá medovina a něco sladkého na zub. K dokreslení atmosféry bude průběžně během odpoledne vystupovat harmonikář. 

1. 2. 2011 10:12
Doba čtení: 1 minuta

Kde nakoupíte dárky a vánoční dekorace

Koncert dívčího tria String Ladies včera slavnostně zahájil veletrh dárků s názvem Stříbrné vánoční dny v Pražském veletržním areálu v Letňanech.  Až do neděle mají návštěvníci možnost vybrat dárky pro své blízké pohodlně na jednom místě z nabídky téměř 300 vystavovatelů. Čtěte dál: Kam zajít na vánoční farmářské trhy?

10. 12. 2010 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské a jiné trhy - známe další

Podívejte se na aktuální přehled konání trhů, ať už nazvaných farmářské, regionální nebo venkovské… Seznam se rozšiřuje, děkujeme všem za tipy, posílejte další! Léto trhům sluší.

10. 6. 2010 11:35
Doba čtení: 6 minut

Kateřina Cajthamlová: Kvalita potravin je u nás příšerná

Někdejší moderátorku pořadu Jste to, co jíte, netřeba příliš představovat. Tentokrát neradila nám, ale naopak se svěřovala v dalším z dílů seriálu Dietní policie.

Doba čtení: 15 minut

Na nakupování na trhu začínám být závislá

Vyrazit s košíkem na trh je něco úplně jiného než „výlet“ do supermarketu. Máte jistotu, že vše bude čerstvé a kvalitní a navíc svým nákupem podpoříte české zemědělce a výrobce potravin.

Doba čtení: 6 minut

Češi v nákupech brzdí, obchodníkům znovu klesly tržby

Opět směrem dolů se obrátil v dubnu vývoj maloobchodních tržeb. Do pokladen obchodníků se podle Českého statistického úřadu přikutálely o 4,2 procenta nižší tržby než loni v dubnu. Přitom v březnu se po 17 měsících křivka vrátila k růstu. V porovnání s předchozím měsícem ale utratili Češi v obchodech o 2,3 procenta méně.

7. 6. 2010 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy - aktuální termíny

Přibývají další trhy. Podívejte se, kam můžete tentokrát vyrazit pro čerstvé potraviny přímo od pěstitelů a výrobců. Budeme rádi, když nám a ostatním pošlete vaše tipy.

Doba čtení: 4 minuty

Kam na trhy o víkendu?

Oblíbili jste si farmářské trhy? Jejich počet pomalu roste. Podívejte se, kde můžete v pátek a sobotu nakoupit čerstvé zboží přímo od pěstitelů a výrobců. Máte další tipy? Napište nám!

Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy nově i v Dolních Počernicích!

Aktuální termíny, informace a zajímavosti najdete na Vitalia.cz pod heslem FARMÁŘSKÉ TRHY Přehled všemožných farmářských, venkovských a dalších trhů, pravidelně aktualizované termíny, sortiment, články k tématu… Obliba farmářských trhů, na nichž nakoupíte přímo od pěstitelů, stále roste. A kde je poptávka, začíná naštěstí už být i nabídka.

27. 4. 2010 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Víkend plný zdraví a krásy

O víkendu 24. a 25. dubna proběhne v obchodním centru DBK na Budějovické v Praze 4 víkend věnovaný zdraví a kráse.  Na návštěvníky budou čekat prodejní stánky s bioprodukty a šetrnými ekologickými prostředky do domácnosti. K dostání budou bio potraviny, mléčné bioprodukty, ekodrogerie, přírodní kosmetika, hračky, bytové doplňky, oblečení z biobavlny a dalších přírodních materiálů.

22. 4. 2010 8:22
Doba čtení: 1 minuta

Díky za každý farmářský trh, zvlášť mezi paneláky

GLOSA – Farmářské trhy konečně začínají přicházet do módy. Každá snaha se cení, ale přinést trh rovnou doprostřed sídliště, to chce skutečnou odvahu.

18. 4. 2010 1:27
Doba čtení: 2 minuty

Trh jako společenská událost

V sobotu ráno jsem mířila na zcela jiný nákup než obvykle. Co mě a dalších zhruba patnáct tisíc lidí táhlo do Dejvic? Vůně chleba a touha po opravdovém jídle…

Doba čtení: 4 minuty

Český zelinář se vrátí. Máme se bát?

Pamatujete, jaká to za minulého režimu byla „šlechta“ v řadách pracujícího lidu? Okrádali na váze, druhou jakost prodávali jako první, za rohem parkovaly jejich mercedesy. Přesto bylo dobré mít mezi nimi známé, když přivezli mandarinky, banány… Dnes je to jinak, podpultovky neexistují a – český zelinář vymřel. Občas je sice tu a tam spatřen, ale jako šlechtic vůbec nevyhlíží, spíš je vnímán jako rarita.

Doba čtení: 2 minuty

Beroun láká na víkend návštěvníky

Chystáte se o víkendu na nějaký výlet, jen nevíte kam? Můžete se inspirovat nějakým naším tipem na výlet, nebo se rovnou vypravte do Berouna, kde se na Husově náměstí budou tuto sobotu a neděli (2. a 3. května) konat v pořadí již sedmé Jarní hrnčířské a řemeslné trhy. Účast potvrdilo přes dvě stě uměleckých řemeslníků z celé České republiky. Přijet by měli také hosté ze Slovenska, Polska, Maďarska, Německa a Francie.

30. 4. 2009 12:18
Doba čtení: do minuty