Hlavní navigace

Češi v nákupech brzdí, obchodníkům znovu klesly tržby

7. 6. 2010

Sdílet

Opět směrem dolů se obrátil v dubnu vývoj maloobchodních tržeb. Do pokladen obchodníků se podle Českého statistického úřadu přikutálely o 4,2 procenta nižší tržby než loni v dubnu. Přitom v březnu se po 17 měsících křivka vrátila k růstu. V porovnání s předchozím měsícem ale utratili Češi v obchodech o 2,3 procenta méně.

Opět směrem dolů se obrátil v dubnu vývoj maloobchodních tržeb. Do pokladen obchodníků se podle Českého statistického úřadu přikutálely o 4,2 procenta nižší tržby než loni v dubnu.

Přitom v březnu se po 17 měsících křivka vrátila k růstu. V porovnání s předchozím měsícem ale utratili Češi v obchodech o 2,3 procenta mé­ně.

Největší měrou se na opětovném poklesu podepsala hlavně oblast motoristická (nákup a opravy motorových vozidel), kde lidé v porovnání s loňským rokem utratili o 5,7 procenta nižší sumu. Lidé ale mnohem méně utráceli také ve specializovaných prodejnách s potřebami pro domácnost a dokonce i v supermarketech a hypermarketech.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Nebaví vás supermarkety? Nakupujte na trhu!

Kam můžete vyrazit pro čerstvé potraviny přímo od pěstitelů a výrobců? Pravidelně aktualizovaný přehled najdete na serveru Vitalia.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).