Hlavní navigace

Okuste Francii v samém srdci Prahy, na pravém francouzském trhu

Autor: Isifa.cz
Redakce

Už od zítřka se v Praze, přímo pod Karlovým mostem, uskuteční již tradiční Francouzský trh Le marché du 14 Juillet. Co všechno si pro vás jeho pořadatelé připravili?

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Od 12. července po následující čtyři dny vás na náměstí Na Kampě pod Karlovým mostem čeká nepřeberné množství tradičního francouzského jídla, pití i hudby. Chyťte příležitost za šos a přijďte ochutnat vytříbené lahůdky, které se servírují jen v těch nejvybranějších francouzských restauracích. 

Žáby budou kvákat dál

Když se řekne francouzská kuchyně, asi každému naskočí hned několik tradičních dobrot. Zrajícími sýry a bagetami počínaje, žabími stehýnky, foie gras a šneky konče. Krom žab, které byly pro tyto trhy ušetřeny, budete moci ochutnat vše výše jmenované, a to přímo od francouzských mistrů svého oboru. 

Šneci, klobásky i šampaňské na jednom místě

Vůbec poprvé budete mít možnost ochutnat originální šneky připravované dle tradiční receptury a těšit se můžete na výrobky z různých regionů Francie, jako např. na klobásky z Auvergne, paštiky z Limousin, vína z Bordeaux, Languedocu nebo Bourgogne, palačinky z Bretagne, levanduli z Provence, Armagnac z Gascogne, sýry ze všech koutů a další. Velkým lákadlem budou také hned dva Champagne bary.

Pro milovníky sladkého bude připraven také stánek s lahůdkami z originální francouzské pâtisseries. Všechny ze třiadvaceti stánků budou nabízet ochutnávky a samozřejmě si na místě budete moci výrobky i zakoupit.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Ale jídlo nebude to jediné, co vás vtáhne až na samý pravý břeh Seiny, kde jsou ty nejvyhlášenější restaurace Paříže. Francouzskou atmosféru pod Karlovým mostem dokreslí i speciální dekorace v národních barvách. Trh navíc bude zpříjemňovat každý den živá hudba, a to od 14,00 hod. Na oslavu francouzského národního svátku, kterým se 14. července oslavuje dobytí Bastily, budou Kampou znít francouzské šansony. 13. a 14. července si tak až do 22. hodiny budete moci skočit při francouzské tancovačce. 

Festivalu se zúčastní: 

 • Francaise-de-gastronomie dá ochutnat šneky dle tradiční receptury
 • Antoine Philippe dá okusit francouzské víno a nabídne možnost přímého kontaktu s jeho výrobcem
 • Gourmet Partners nabídne ke koupi francouzské terrine i foie gras – husí játra
 • Cheesy si podmaní vaše chuťové buňky dalšími variacemi francouzských sýrů
 • 3 stánky Chez Greg Pere et fils rozlije francouzská vína a nabídne vybrané delikatesy
 • Intrat představí minerální vody Perrier a Vitel, sirupy Teisseire i džemy Bonne Maman 
 • Levandule navodí atmosféru výrobky z Provence jak jinak, než z levandule
 • Olympia dokreslí francii v pravých barvách s grilovanými zeleninovými specialitami i ratatouille 
 • Paul tradiční francouzské pekařství
 • Palačinky připraví na slano i na sladko přímo před vašima očima Francouzi z Bretaně
 • St. Tropez je originální francouzská cukrárna
 • Very Good Saucissons nabídne ve třech stáncích klobásy, paštiky a sušené maso přímo z Francie
 • Buvette si přijdou na své milovníci mušlí mariniere, tarté flambe, jehněčích klobásek mergueze a vepřových klobásek chipolata

Trh bude stejně jako každý rok oficiálně otevřen velvyslancem Francouzské republiky. Pokud jste nakloněni neznělému „r“, francouzské kultuře i kuchyni, přijďte se podívat už 12. července v 11:30 na tradiční Francouzský trh Le marché du 14 Juillet, na pražskou Kampu pod Karlův most.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).