Hlavní navigace

Okuste Francii v samém srdci Prahy, na pravém francouzském trhu

11. 7. 2012

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
Už od zítřka se v Praze, přímo pod Karlovým mostem, uskuteční již tradiční Francouzský trh Le marché du 14 Juillet. Co všechno si pro vás jeho pořadatelé připravili?

Od 12. července po následující čtyři dny vás na náměstí Na Kampě pod Karlovým mostem čeká nepřeberné množství tradičního francouzského jídla, pití i hudby. Chyťte příležitost za šos a přijďte ochutnat vytříbené lahůdky, které se servírují jen v těch nejvybranějších francouzských restauracích. 

Žáby budou kvákat dál

Když se řekne francouzská kuchyně, asi každému naskočí hned několik tradičních dobrot. Zrajícími sýry a bagetami počínaje, žabími stehýnky, foie gras a šneky konče. Krom žab, které byly pro tyto trhy ušetřeny, budete moci ochutnat vše výše jmenované, a to přímo od francouzských mistrů svého oboru. 

Šneci, klobásky i šampaňské na jednom místě

Vůbec poprvé budete mít možnost ochutnat originální šneky připravované dle tradiční receptury a těšit se můžete na výrobky z různých regionů Francie, jako např. na klobásky z Auvergne, paštiky z Limousin, vína z Bordeaux, Languedocu nebo Bourgogne, palačinky z Bretagne, levanduli z Provence, Armagnac z Gascogne, sýry ze všech koutů a další. Velkým lákadlem budou také hned dva Champagne bary.

Pro milovníky sladkého bude připraven také stánek s lahůdkami z originální francouzské pâtisseries. Všechny ze třiadvaceti stánků budou nabízet ochutnávky a samozřejmě si na místě budete moci výrobky i zakoupit.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Ale jídlo nebude to jediné, co vás vtáhne až na samý pravý břeh Seiny, kde jsou ty nejvyhlášenější restaurace Paříže. Francouzskou atmosféru pod Karlovým mostem dokreslí i speciální dekorace v národních barvách. Trh navíc bude zpříjemňovat každý den živá hudba, a to od 14,00 hod. Na oslavu francouzského národního svátku, kterým se 14. července oslavuje dobytí Bastily, budou Kampou znít francouzské šansony. 13. a 14. července si tak až do 22. hodiny budete moci skočit při francouzské tancovačce. 

Festivalu se zúčastní: 

 • Francaise-de-gastronomie dá ochutnat šneky dle tradiční receptury
 • Antoine Philippe dá okusit francouzské víno a nabídne možnost přímého kontaktu s jeho výrobcem
 • Gourmet Partners nabídne ke koupi francouzské terrine i foie gras – husí játra
 • Cheesy si podmaní vaše chuťové buňky dalšími variacemi francouzských sýrů
 • 3 stánky Chez Greg Pere et fils rozlije francouzská vína a nabídne vybrané delikatesy
 • Intrat představí minerální vody Perrier a Vitel, sirupy Teisseire i džemy Bonne Maman 
 • Levandule navodí atmosféru výrobky z Provence jak jinak, než z levandule
 • Olympia dokreslí francii v pravých barvách s grilovanými zeleninovými specialitami i ratatouille 
 • Paul tradiční francouzské pekařství
 • Palačinky připraví na slano i na sladko přímo před vašima očima Francouzi z Bretaně
 • St. Tropez je originální francouzská cukrárna
 • Very Good Saucissons nabídne ve třech stáncích klobásy, paštiky a sušené maso přímo z Francie
 • Buvette si přijdou na své milovníci mušlí mariniere, tarté flambe, jehněčích klobásek mergueze a vepřových klobásek chipolata

Trh bude stejně jako každý rok oficiálně otevřen velvyslancem Francouzské republiky. Pokud jste nakloněni neznělému „r“, francouzské kultuře i kuchyni, přijďte se podívat už 12. července v 11:30 na tradiční Francouzský trh Le marché du 14 Juillet, na pražskou Kampu pod Karlův most.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).