Hlavní navigace

školní obědy

Školním obědům by neškodila repase, říkají zdravotníci

S novým školním rokem se změnila pamlsková vyhláška, díky níž je ve školách možné nabízet a prodávat širší sortiment potravin. Možná by nějaká změna pomohla i spotřebnímu koši, na jehož základě vznikají školní obědy.

Doba čtení: 4 minuty

Ve školních obědech je spousta niklu i olova. Dobrou chuť, děti

V loňském školním roce odborníci zkoumali obědy českých dětí. Již dříve zjišťovali obsah soli, bílkovin, tuků i cukrů, teď přišly na řadu toxické látky jako hliník, rtuť, kadmium, nikl a olovo.

Doba čtení: 2 minuty

Školní obědy jsou přesolené a porce malé

Nekompromisní jsou závěry ze studie o obsahu nutrientů v pokrmech ze školního stravování, kterou zpracovali odborníci na Státním zdravotním ústavu. V loňském školním roce zjistili, čeho mají děti v dětských obědech málo a čeho až moc.

12. 1. 2017 11:00
Doba čtení: 2 minuty

Nejlepší školní oběd 2016? S houbami, červenou řepou a fazolemi

Již po sedmé se konala soutěž s názvem Nejlepší školní oběd. Letos museli školní kuchaři vařit bezmasá jídla, která nestojí více než 34 korun, a navíc se ve škole musí běžně nabízet. Co kuchaři uvařili?

29. 8. 2016 12:14
Doba čtení: 2 minuty

Margit Slimáková: Za situaci ve školních jídelnách může ministerstvo školství

Jak to chodí ve školních jídelnách a kde rodiče nejvíce chybují ve stravování dětí? Povídali jsme si o tom se specialistkou na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimákovou.

Doba čtení: 9 minut

Školní obědy amerických dětí. To jste neviděli

První dáma Ameriky se už zhruba dva roky snaží ozdravit školní stravování amerických dětí. Chce více zeleniny, ovoce i celozrnných výrobků. Soudě dle fotografií školních obědů, které na Twitter umisťují sami američtí školáci, se jí to zrovna moc nedaří.

24. 11. 2014 15:51

Kvalitní svačiny můžou být za babku

„Když se my budeme špatně stravovat, naše děti na tom nebudou jinak,“ říká výživový specialista Petr Havlíček. Zkuste začít školní rok jinak, zdravěji. Snídaní i pravidelnými svačinami.

Doba čtení: 6 minut

Vegetariáni se ve školních jídelnách nenajedí

V některých jídelnách se vaří už desítky let stejně hrozně, jinde si dávají záležet a mnohde nabízejí dva tři chody. Kdo ale má zvláštní požadavky, neuspěje skoro nikde.

Doba čtení: 3 minuty

Nejlepší školní oběd vaří v Brně, norma je 34 korun

Ve třetím ročníku celorepublikové soutěže O nejlepší školní oběd, pořádané v rámci projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě, zvítězily kuchařky z brněnské školní jídelny. Tým ze školní jídelny na náměstí Svornosti v Brně vyhrál s lososem na restované zelenině s bramborovou kaší. Druhé místo patří zástupcům školní jídelny Základní školy Mánesova v Otrokovicích se zdravým karbanátkem, bramborovým salátem s francouzskou zeleninou a jogurtovým dresinkem s bylinkami. Trojici vítězů…

Doba čtení: 2 minuty