Hlavní navigace

povinné očkování

Za odložené očkování už rodiče neplatí

Platby za odložené očkování jsou minulostí. Spolek Rozalio navíc tvrdí, že za odložené očkování se nikdy platit nemělo, vyžadování plateb bylo v rozporu se zákonem a rodiče mohou požadovat své peníze zpět.

Doba čtení: 4 minuty

Odložení vakcíny často platí rodiče. Je to jeden z problémů systému povinného očkování

Je třeba malé děti očkovat v povinném režimu, či nikoliv, a je povinný systém očkování skutečně špatný? Marie Maříkové ze spolku Rozalio jsme se zeptali i na zkušenosti s posunutím vakcinace.

Doba čtení: 5 minut

Přehled: co se děje kolem povinného očkování

Novela zákona o veřejném zdraví opět rozproudila debatu o tom, jakou podobu by mělo mít povinné očkování v České republice. Sledujeme dění a zajímavé názory. Zde najdete jejich přehled.

Doba čtení: 5 minut

Máte-li dítě poškozené očkováním, neváhejte včas podat žalobu o náhradu škody

Je mnoho rodičů, jejichž děti vysoce pravděpodobně patří mezi oběti očkování. Těmto dětem patří spravedlivá náhrada škody, kterou jim tento zločinný stát všemi způsoby odmítá přiznat a poskytnout. Co s tím?

23. 9. 2015 0:00

Jak jsem mluvila s politiky o očkování

Nejsme proti očkování, jsme pro bezpečné očkování. Tak by se dal ve zkratce shrnout postoj skupiny rodičů, která se pokoušela prosadit změny v novele „o očkování“. Že tato snaha byla zatím marná, se ukázalo ve středu ve sněmovně.

Doba čtení: 8 minut

Sněmovna: O očkování je rozhodnuto

Poslanci dnes definitivně schválili novelu zákona o ochraně veřejného zdraví.

Doba čtení: 1 minuta

Proč neočkujeme dceru

Před zdravotním úkonem má dát pacient informovaný souhlas. Co ale dělat v případě, že pouhé dotazy na informace vás zařazují automaticky k odmítačům zdravotního úkonu – modle moderní medicíny – očkování? A k informacím se člověk po roce stejně nedostal?

Doba čtení: 7 minut

Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky

Poslanecká sněmovna projednává právě dnes návrh zákona o ochraně veřejného zdraví. Ta výrazně zpřísňuje sankce za „neočkování“.

Doba čtení: 3 minuty

Největší nesmysly v argumentaci obhájců očkování

Vybrat tři největší nesmysly není snadné. Nesmysl musí být něco opravdu dostatečně jistého, pro co existují nesporné důkazy, nebo co zjevně nemá logiku. Tady jsou.

Doba čtení: 11 minut

Základní úvaha o potřebě očkování

Chybí nám korektní a věcná diskuze o přínosu jednotlivých očkování. Kdyby na ni naše očkovací autority přistoupily, mohla by vynést na povrch mnohá nemilá překvapení.

Doba čtení: 12 minut

Opakujte 10×: Nejde o odmítání očkování

Mohlo to být poklidné a nudné dopoledne ve sněmovně. Poslanci Nina Nováková a Jan Farský uspořádali seminář na téma povinné očkování dětí.

Doba čtení: 12 minut

Očkování a umění manipulace

Za současných podmínek budou u nás vakcinologie a očkování bujet jako nádor, až dorostou svého ekonomického maxima. Rozumně totiž nelze žádný jiný vývoj ani předpokládat. Proč?

Doba čtení: 21 minut

Lékařství a očko­vání: víra na základech statistiky

Nedostanete závěr, jen pochyby. Získáte pohled na lékařství a především očkování z pohledu budoucích rodičů, co jsou na tom dobře v exaktních vědách (IT, matematika, astronomie – doktorské vzdělání), logickém myšlení (jsme členy Mensy ČR), ale nejsme lékaři (ale odkazuji se na práce lékařů).

Doba čtení: 13 minut

ČR je vakcinační Alcatraz

V zemi, kde se klika rozhodne prosazovat devět povinných očkování, což na západ od nás už dávno nemá obdoby, honákům nezbývá, než občas použít drsné nástroje, aby stádo přivedli k řece.

Doba čtení: 19 minut

Počet pneumokokových infekcí stoupá. Proč?

„Počet pneumokokových infekcí stoupá. Děti se očkují čím dál méně.“ Máte nyní pocit, že počet pneumokokových infekcí u dětí stoupá, protože ty se očkují čím dál méně? A z čeho tento pocit máte?

Doba čtení: 9 minut

Autismus – vakcíny, nebo hormony?

Nová steroidní hypotéza o možných příčinách autismu je poznatkem významným. Oslabuje dosavadní argumentaci o možné souvislosti autismu s očkováním?

Doba čtení: 7 minut

Přeočkování proti žluté zimnici již není nutné

Žlutá zimnice patří mezi závažná smrtelná onemocnění. Očkování pro turisty vyrážející do rizikových oblastí je v podstatě povinné. Nyní se jeho podmínky mění.

Doba čtení: 1 minuta

Masové očkování potřebuje neočkované a jiné paradoxy

Kolektivní imunita rozhodně není nesmysl. Její principy jsou však úmyslně zastřené a používají se, jak se to zrovna hodí. Podívejte se sami, v čem tato teorie kulhá.

Doba čtení: 8 minut

Jak odmítnout povinné očkování – 2. díl

Mezi odmítači očkování a rodiči, kteří se jen nechtějí bezvýhradně podřídit danému systému, se velmi účelově nerozlišuje. Odmítat se dá ledacos a mnoha různými způsoby. Ukážeme si jak.

Doba čtení: 29 minut

Barevný článek o černém kašli

Černý kašel prý řádí v Česku. A měli bychom se tudíž očkovat. První otázkou, která by nás měla napadnout, je, zda vzestupu nemoci předcházel pokles proočkovanosti populace?

Doba čtení: 12 minut

Očkování proti neštovicím – záhada hlavolamu

O podivné dvojnemoci plané neštovice-pásový opar toho zatím mnoho nevíme. Zásadní je informace, že neštovice mají u malých dětí velice mírný průběh. Máme tedy důvod je očkovat?

Doba čtení: 21 minut

Volební kalkulačka ukazuje, že dobrovolné očkování nemá šanci

Dobrovolné očkování není to samé co neočkovat. Řada vyspělých zemí nechává rozhodnutí na svých občanech. Strany kandidující v předčasných volbách se k tomuto řešení nekloní.

Doba čtení: 5 minut

(K)očkování proti zarděnkám – aneb ani tohle ještě nestačí?

Téma očkování proti zarděnkám velmi dobře ilustruje, co se kolem nás v preventivní medicíně děje. Je to vůbec ještě medicína humánní? Začínám již rozlišovat i něco jako medicínu humusní.

Doba čtení: 16 minut

Lékař nemá dělat jen „píchací servis“ na přání pacientů

Kdo nese odpovědnost za očkování? Chování lékaře ovlivňují skrytá pravidla a jeho pozice není jednoduchá. V očích přesvědčeného pacienta může být za manipulátora i „nevzdělaného blbce“.

Doba čtení: 13 minut

Kauza očkování: Záškrt se odstěhoval do Humpolce

V ČR se záškrt až na dvě výjimky nevyskytl již od roku 1976. Proto si dovolím položit velmi složitou epidemiologickou otázku: Kde je záškrt? A ještě těžší: Máme proti němu očkovat své děti?

Doba čtení: 19 minut

Co skutečně ohrožuje vakcinační průmysl?

Největším rizikem celého vakcinačního byznysu dnes překvapivě není žádný z hlavních argumentů používaných odpůrci očkování. Buďme realističtí. O všem dnes rozhodují především peníze.

Doba čtení: 22 minut

Bezpečnost vakcín: protilátky nemusí být jen hodné „tety“

Nebezpečné protilátky máme v sobě od narození a vakcíny je mohou pouze omylem aktivovat. Jsou mezi námi lidé, u nichž zátěžové situace vedou k častějším a větším selháním. Kdo z nás to je?

Doba čtení: 31 minut

Neočkované děti mají do mateřských školek vstup zakázán

Chcete dostat neočkované dítě do školky? Nestačí říct, proč očkování odmítáte. Musíte do toho zatáhnout Matku zemi, bohyni Kybelé, Horovo oko, případně věštbu cikánky, které pevně věříte.

Doba čtení: 23 minut

Vakcinace proti HPV je očkování proti hlouposti (3. díl)

Očkování vakcínami Cervarix a Silgard se nazývá nepřesně a velmi eufemisticky „očkováním proti rakovině děložního čípku“. Mělo by se však nazývat úplně jinak: Očkování pro nezodpovědné.

Doba čtení: 21 minut

Očkování proti rakovině děložního čípku (2. díl): malá „Sofiina volba“

Z šesti statisticky stejných osob očkováním proti HPV zachráníme pět a jednu zlikvidujeme. To už je taková malá „Sofiina volba“, nemyslíte? Nebo ruská ruleta s šestiranným zásobníkem.

Doba čtení: 19 minut