Hlavní navigace

Plíseň nehtů

Plíseň na nohách: proti mykózám pomohou bylinky i vhodné ponožky

Léto za dveřmi a hrozba mykózy s ním. Reklama útočí „zázračnými pomocníky“, kteří vás plísní zbaví údajně za pár dní. Ve skutečnosti je to běh na velmi dlouhou trať. Existuje nějaká prevence?

22. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Erární boty na bowling? Nikdy!

Ponožky před plísní z půjčených bot neochrání. Obuv se sice má vždy vystříkat dezinfekcí, ale nedělá se to. „Nikdy bych si erární boty na nohu nevzal,“ říká personál bowlingu.

Doba čtení: 4 minuty

Domácí péče o nehty začíná uvnitř

Zdravé nehty by měly být silné, hladké, stejnoměrně zabarvené se světlerůžovým nehtovým lůžkem. Co s tím, když začnou růst pomaleji, slábnou, štěpí se, rýhují, lámou či onemocní plísní?

Doba čtení: 5 minut

Plíseň nehtů se vrátí, pokud nezlikvidujeme spóry

ROZHOVOR – MIROSLAVA UHERKOVÁ je jednou z mála pedikérek, jejíž klientelu tvoří i lidé postižení onychomykózou, plísní nehtů. Používá metodu suché pedikúry a výrazně tak zkracuje léčbu.

Doba čtení: 6 minut

Molusky, bradavice a svrab – noví kamarádi z bazénu

Teplo, vlhko a spousta lidí, to je ráj pro plísňová, virová a parazitální onemocnění. Jestli si je nechcete odnést z plovárny a nakazit i celou rodinu, držte se desatera dermatologa.

22. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Zkoušet boty naboso? Pro někoho nechutné, ale běžné

Dřív neexistovalo, abyste si v krámě zkoušeli boty bez ponožek. Dnes je to běžná praxe. Změnilo se snad něco? Předá bosá noha předchozího zákazníka té naší bradavice nebo plísně?

Doba čtení: 4 minuty

Bílé skvrny na nehtech vznikají kvůli poranění, ne nedostatkem vitamínů

Mykózy, rýhy, skvrny, pruhy, jamky, vroubky, rozštěpení, praskání, ulamování, třískovité krvácení… Tolik možných vad na tak malé ploše nehtu. Jen některé odrostou spolu s ním.

Doba čtení: 6 minut

Jedna záděra a už vás vezou

Záděry nejsou módní hit, a přesto je už měl každý. Kousky suché kůže hyzdí ruce a mohou způsobit otravu krve. Přinášíme osvědčené rady, jak se jich zbavit.

Doba čtení: 4 minuty

Umělé nehty: Je libo plíseň nebo infekci?

Na první pohled přirozené, přilnou na nehty vlastní. Tak proč si neudělat radost a nemít nehty jako paní z reklamy? Možná proto, že je lepší stát v louži než šlápnout do bláta.

Doba čtení: 5 minut

Rady pro zdravé nohy

Naše nohy nachodí desetitisíce kilometrů. Průměrný Čech podle průzkumů obejde za svůj život dvakrát zeměkouli! Co můžeme udělat pro to, aby naše nohy byly zdravé a dobře nás nesly?

29. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Lékaři varují před letošní módou: gumáky

Jsou krásné, barevné, puntíkaté či s kytičkami. Každý si vybere mezi nejmódnějšími botami roku: gumáky. Lékaři ale varují, že se hodí do mokra, v suchu se noha potí a hrozí plíseň.

Doba čtení: 2 minuty