Hlavní navigace

mrkev

Dnes je den mrkve. Lékaři upřesňují, k čemu je dobrá

Možná to zní podivně, ale i mrkev má svůj svátek. Právě dnes se připomínají prospěšné vlastnosti této kořenové zeleniny. Je zdravá, chutná výborně a někdy i pobaví. Podívejte se.

4. 4. 2016 13:51
Doba čtení: 3 minuty

Mrkev v zimě? Polévka je ideální k detoxikaci

Mrkev je mezi zeleninou výjimka. Největší užitek z ní máme po tepelné úpravě. Ideální formou je polévka, která se skvěle hodí k detoxikaci organismu, pro děti, při dietě, pro vegetariány… prakticky pro každého.

Doba čtení: 2 minuty

Nejlepší koktejl ČR? Ten s mrkví a sedmikráskou

Chcete pít něco lepšího než vodu se šťávou, ale chybí vám nápady a netradiční suroviny? Okoukněte triky od nejlepších barmanů a použijte to, co máte na zahradě nebo ve spíži.

9. 6. 2015 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Moštovna Lažany: Jablka jim prodávali i se psy

Bez konzervantů i cukru, a přesto svěží jako právě utržené jablíčko, takové jsou mošty z Moštovny Lažany. Zpracovávají tu výhradně česká jablka, i když do jejich váhy se někteří vykukové snaží zahrnout i čtyřicetikilového psa.

Doba čtení: 4 minuty

Vědci vyvinuli jablečnou šťávu pro alergiky, trh ale prý nemá zájem

Jablko je u nás nejoblíbenějším ovocem a současně častým alergenem. Alergici by mohli popíjet alespoň čerstvou jablečnou šťávu zbavenou alergenů. Zatím se pro ni však nenašel prodejce.

Doba čtení: 4 minuty

Jak ušetřit za léky a kosmetiku? Skliďte záhon

Rajčata, mrkev, cuketa, okurky… Zelenina, kterou teď sklízíme a třeba už ani nevíme, co s ní, se hodí i jinam než do hrnce. Můžeme ji využít pro zdraví našeho těla i pokožky.

13. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 7 minut

Do pětadvaceti je pleť krásná, pak začnou galeje

Kolagenu, který donedávna napínal naši pleť, pomalu dochází dech. Jak zachránit pleť před hlubokými vráskami a zdravotními problémy?

15. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Dětská výživa - v mrkvi pro nejmenší je třetina rýžové mouky

Vařená, nebo kupovaná kojenecká výživa? Domácí vyjde jasně levněji, ale je s ní práce. Proti kupovaným zase mluví nejen cena, ale taky často množství cukru a různé chytáky ve složení.

Doba čtení: 7 minut