Hlavní navigace

meditace

20 minut denně jen sami pro sebe

Máte hodně práce? Nemáte drahé pomůcky? Pořád kolem vás někdo je? Nevadí… Odhalte tajemství meditace a zklidněte svoji mysl.

31. 1. 2019 18:39
Doba čtení: 3 minuty

Stávají se z nás zdravotní šílenci

Jak si definujete zdravý životní styl? Úsilí o to, žít zdravě, může při nesprávné interpretaci nebo neznalosti dokonce zapříčinit nemoc a způsobuje mnohé z frustrujících problémů.

31. 3. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Biofeedback: vysedávání u počítače zlepší vaši paměť

Máte problémy se soustředěním, pozorností, pamětí anebo se jen nedokážete pořádně uvolnit?. EEG Biofeedback je terapeutická metoda, která by si s tím vším měla umět poradit.

Doba čtení: 5 minut

Jóga, Tai Chi, meditace a další techniky učí mysl uzdravit tělo

„Mysl vládne tělu.“ Jistě jste již někdy slyšeli podobnou frázi. A nejsou to jen planá slova. Medicína mysli a těla ukazuje, že toto pravidlo lze aplikovat i na lidské zdraví. Jak?

23. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Meditace umožňuje zmírnit bolest. A to i u začátečníků

Bolí vás hlava? Zkuste dřív, než sáhnete po prášku, vyzkoušet meditaci. je dokázáno, že i u amatérů meditace snižuje bolest, a to dokonce lépe než nejsilnější lék – morfium.

12. 4. 2011 10:30
Doba čtení: 1 minuta

Meditace pro začátečníky 2 - Jak začít

V minulé části našeho miniseriálu jsme se zabývali několika základními otázkami spojenými s meditací. Dnes se v několika jednoduchých pokynech dozvíte, jak ji začít praktikovat.

Doba čtení: 5 minut

Meditace pro začátečníky 1 - Dříve než začnete

Váháte, je-li meditace vhodná i pro vás, třebaže nemáte moc času na dlouhá sezení ani na návštěvu kurzů? Nic takového není nutné, meditovat je totiž jednodušší, než si myslíte.

1. 2. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Meditace pro všední den

Žijeme ve velmi hektické době. Více než kdy jindy je nám zapotřebí prostředku, který by nám dodával klidu a „programoval“ naše vnímání tak, abychom si uměli zachovávat odstup.

Doba čtení: 6 minut