Hlavní navigace

manželství

Co má mít správný muž a správná žena?

Muž peníze a žena krásu, nabízí se odpověď. Jenže tak to není. Muži na partnerkách pořád nejvíc oceňují fakt, že se umí postarat o domácnost, a ženy od mužů chtějí především dítě.

Doba čtení: 3 minuty

Růžový Ježíš, rychlosvatby a Las Vegas bez pozlátka

Napodobíme Američany v trendu „svatby z auta“? Kdo by nahradil nezbytnou dekoraci Elvise? Karel Gott nebo Jaromír Jágr?

Doba čtení: 7 minut

Muži, chcete být mužnější? Nežeňte se

Hormon testosteron způsobuje typicky mužské chování – soutěživost, agresivitu, touhu dominovat a vlastnit. Život v manželství nebo dlouhodobém partnerském svazku ale hladinu testosteronu snižuje.

Doba čtení: 4 minuty

Jak se vyrovnat s rozvodem

Rozvod představuje smutnou životní zkušenost, a to bohužel pro stále větší procento dříve sezdaných lidí. Patří k nejvíce stresujícím faktorům. Jak překonat následnou depresi a hněv?

Doba čtení: 7 minut

Kolik milenek je moc?

Milenka je adrenalin, shodují se muži. Ale všeho moc škodí. „Bojím se, aby to neprasklo. Ani ne tak doma, ale aby se holky nedozvěděly jedna o druhé,“ říká jeden ze záletníků.

Doba čtení: 5 minut

Jakpak je dnes u vás doma? aneb Manželské večery po x letech

Bavíme se, nudíme se, milujeme se, lezeme si na nervy? Jak vypadají běžné večery běžných párů? Jak se mění v průběhu let, s přibývajícími dětmi, pracovními povinnostmi, kily a vráskami?

31. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Příjemné tlachání o ničem je v manželství důležité!

I v případě volného času záleží na proporcích! Ideálem není ani vztah typu „jedno tělo, jedna duše“, ani ten, v němž se partneři znají pouze ze žloutnoucích svatebních fotografií…

31. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Recept na dlouhý život: stabilní vztah a pravidelný sex

Obecně se předpokládá, že stabilní partnerský vztah a dostatek sexu prospívají zdraví. Lze to ale nějak doložit výzkumy? Žijí manželé opravdu déle než nezadaní lidé?

Doba čtení: 4 minuty

Manželství s Ukrajinkou - kalkul? A z čí strany?

„Buď budeš poslouchat, nebo táhni, odkud jsi přišla,“ slýchá Natálie. Hledají si čeští muži ženy z Východu, protože jsou „poslušnější“ než Češky? A proč si berou Ukrajinky Čechy?

Doba čtení: 7 minut

Miláčku, promiň. Svatba nebude, dokud si tě neočichám!

Vybíráte partnera na celý život? Pak vysaďte antikoncepci a pořádně si jej očichejte. Ukazuje se, že osobní vůně hraje v trvání vztahu důležitou roli. A antikoncepce vnímání vůní zkresluje.

Doba čtení: 2 minuty

Žena ve zlaté kleci

Žijeme v konzumní společnosti a jsme tudíž posuzováni podle toho, co znamenáme, kde bydlíme a co vlastníme. Jaká je cena za život v luxusu?

Doba čtení: 5 minut

Svatební hostina ve fastfoodu

FEJETON – Jiný kraj, jiný mrav… ale kdo ví, možná i k nám dorazí móda „fast hostiny“, kde novomanželé namísto knedlíčkové polévky společně pojídají novomanželský hranolek.

14. 3. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Mezinárodní sňatky: Češky hledají na západě, muži na východě

Český statistický úřad (ČSÚ) zpracoval údaje o cizincích žijících v České republice. Mimo jiné se zaměřil na mezinárodní sňatky. Počet sňatků cizinců s občany České republiky ve sledovaných letech 2005 a 2009 mírně klesal. V roce 2009 se pohyboval pod hranicí čtyř a půl tisíce. Z dat vyplývá, že čeští muži si brali ženy převážně z východu. Ať už blízkého, jako Slovensko nebo Ukrajina, tak vzdáleného, například z Ruska a Vietnamu.

15. 12. 2010 14:13
Doba čtení: 1 minuta

Oženil se s náhradnicí

Nemohl mít ženu svých snů, tak rychle sáhl po té, která se jí podobala. Ale pouze fyzicky, jak se brzy ukázalo. „Hledal ve mně jinou ženu, neměla jsem šanci,“ uvědomuje si „dvojka“.

Doba čtení: 6 minut

Nevěstám je průměrně 32 let

K oltáři kráčely od ledna do června tohoto roku nevěsty, jimž bylo průměrně 32 let, jejich partnerům dokonce přes pětatřicet. Podle informací Českého statistického úřadu pokračoval v 1. pololetí roku 2010 pokles počtu nově uzavřených manželství. Celkem za prvních šest měsíců uzavřelo sňatek 17,1 tisíce párů snoubenců, o 2,3 tisíce méně než v 1. pololetí minulého roku.

Doba čtení: 1 minuta

Na čí straně jsi?

Dospělé děti často své rodiče podporují v tom, aby se rozvedli. Myslí si, že by se tím vyřešila spousta problémů. Rozvodem rodičů ale začíná spousta problémů jiných.

Doba čtení: 4 minuty

Stane se zlatá svatba minulostí?

Dvojicím, které spolu „v dobrém i zlém“ prožily padesát let, patří náš obdiv, a někdy i údiv. Možná se ale brzy zařadí mezi brontosaury a další vyhynulé druhy.

Doba čtení: 4 minuty

Noční můra nejkrásnějšího dne

Rozvedení rodiče, opilý svědek, nevítaní hosté … Samotné svatební přípravy jsou stresující a přes veškerou snahu a pečlivou přípravu nikdy nevíte, co se může stát.

Doba čtení: 5 minut

Církev a sex – bez obalu

Sexuální skandály vyplouvají na veřejnost jeden za druhým a budí zájem o téma katolické morálky. Jak to tedy je s předmanželským sexem či masturbací? Hřešíte?

Doba čtení: 6 minut

Nejvyšší čas se rozvést

Lidé se rozvádějí z různých důvodů, ale zpravidla to bývá kvůli „pádným důvodům“, jako jsou nevěra, závislost na alkoholu nebo finanční problémy. Pak je tu ale další skupina lidí, kteří se rozhodnou k radikálnímu řešení právě proto, že ve vztahu žádné vážné problémy nemají. Je „nuda“ dobrým důvodem k rozvodu?

Doba čtení: 4 minuty

Nevěřím, ale svatbu chci mít v kostele

Můj známý Ondřej se nikdy o víru nezajímal a do kostela nechodil. Jeho přítelkyně tam sice občas zašla, ale jinak na tom vlastně byla podobně. Přesto chtějí uzavřít sňatek v kostele. Trochu kvůli věřícím příbuzným, ale hlavně proto, že „mít svatbu v kostele je tak krásné“. Může mít církevní svatební obřad i ten, kdo náboženskou víru nepraktikuje? A za jakých podmínek?

Doba čtení: 6 minut

Rozvody - mýty a fakta

Co byste řekli, jsou manželství uzavřená „před Bohem“ trvanlivější než ta světská? Má praktikování víry vliv na stabilitu manželství? Jsou Češi opravdu přeborníky v rozvodovosti? A jak je to s jinými tvrzeními ohledně manželství a rozvodů?

Doba čtení: 4 minuty

Čím víc lásky, tím víc rozvodů

V Indii, zemi smluvených manželství, začali pozorovat zajímavý, leč ne úplně překvapivý fenomén. Čím více do Indie prosakuje západní kultura, tím častěji se objevují manželství z lásky. A čím častější jsou manželství z lásky, tím více v Indii roste rozvodovost. Indie trvá na tom, že stavět manželství na lásce je naivní a nepraktické.

Doba čtení: 3 minuty

Když muž zahýbá, ale ne s milenkou

„Eva sedí doma a přemýšlí, kde je její manžel…“ Tak všedně začíná první čtenářský příběh z našeho nového seriálu. Výchozí banální situace, standardní průběh a zakončení? Je taky běžné, nebo nás i dnes ještě pobuřuje?

Doba čtení: 4 minuty

Láska k trvání manželství nestačí

Australští vědci zjišťovali, co je zapotřebí k zachování šťastného manželství, a dospěli k závěru, že jen láska k tomu nestačí. Podle studie badatelů z Australské národní univerzity ovlivňují trvalost manželského svazku takové faktory jako věk dvojice, předchozí vztahy a dokonce i to, zda kouří, nebo ne.

15. 7. 2009 12:07
Doba čtení: 1 minuta

Rozvedete se? Matematik zná řešení

Britský matematik James Murray údajně objevil vzorec, podle kterého lze zjistit, zda mladým manželským párům hrozí rozvod, nebo jestli dožijí společně. Tento profesor z Oxfordské univerzity podle britské zpravodajské agentury BBC tvrdí, že podobné předvídání pomocí jeho vzorce vychází stoprocentně.

Doba čtení: 1 minuta