Hlavní navigace

láska

Co má mít správný muž a správná žena?

Muž peníze a žena krásu, nabízí se odpověď. Jenže tak to není. Muži na partnerkách pořád nejvíc oceňují fakt, že se umí postarat o domácnost, a ženy od mužů chtějí především dítě.

Doba čtení: 3 minuty

Deset rande za jeden večer

Jste single a už vás to nebaví? Tak zkuste toto: za večer deset protějšků a všichni chtějí to, co vy – vztah. Pár otázek, žádná trapná ticha. Nudným schůzkám naslepo je konec.

Doba čtení: 5 minut

Chcete se seznámit na inzerát? Nedělejte ze sebe ideál

„Princ na bílém koni hledá ženu typu Jennifer Lopez.“ Seznamky jsou plné dokonalých lidí. Rozmyslete se, než napíšete – špatně zformulovaný text přinese špatně zformulovanou odpověď.

Doba čtení: 7 minut

Jakpak je dnes u vás doma? aneb Manželské večery po x letech

Bavíme se, nudíme se, milujeme se, lezeme si na nervy? Jak vypadají běžné večery běžných párů? Jak se mění v průběhu let, s přibývajícími dětmi, pracovními povinnostmi, kily a vráskami?

31. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Příjemné tlachání o ničem je v manželství důležité!

I v případě volného času záleží na proporcích! Ideálem není ani vztah typu „jedno tělo, jedna duše“, ani ten, v němž se partneři znají pouze ze žloutnoucích svatebních fotografií…

31. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Partner se nemyje a smrdí

Lze říct šetrně: Páchneš, jdi se umýt? Většina lidí k tomu nenajde odvahu a vztahy, v nichž jeden z partnerů má potíže s hygienou, končí rozchodem.

Doba čtení: 6 minut

Zezadu slečna, zepředu – pravda. Do kdy je žena atraktivní?

FEJETON – Originální varianta rčení: „Zezadu lyceum, zepředu muzeum,“ vystihuje stav, který prostě jednoho dne přijde. Ta ženská by vlastně ještě celkem ušla – kdyby nebyla tak stará…

Doba čtení: 3 minuty

Recept na dlouhý život: stabilní vztah a pravidelný sex

Obecně se předpokládá, že stabilní partnerský vztah a dostatek sexu prospívají zdraví. Lze to ale nějak doložit výzkumy? Žijí manželé opravdu déle než nezadaní lidé?

Doba čtení: 4 minuty

Jaké číslo má mít váš mobil, aby zavolal ten pravý?

Pokud se bojíte, že budete v neděli stát sami jak trubky pod rozkvetlou třešní a nikde nikdo k líbání, zkuste si k lásce pomoct vědecky – no i když… Hlavním číslem lásky je prý 5683.

29. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Nová soutěž - nejen pro zamilované

Blíží se máj – lásky čas a my jsme pro vás, kromě řady „zamilovaných“ článků, připravili také májovou soutěž.

27. 4. 2011 14:01
Doba čtení: 2 minuty

Ideální manžel je Pišta Hufnágl

Ideál je skvělý ukazatel směru, avšak zcela nesmyslný cíl. Hlavně ženy ale mívají sklon míchat sny a realitu. „Že já jsem si nevzala Pištu Hufnágla, Frantu, Honzu…!“ sní i po letech.

Doba čtení: 6 minut

Dvojice, které se shodnou na financích, jsou přírodní úkaz

Společná kasa, nebo každý za své? „S páry, které se shodnou na tom, jak nakládat s financemi, se setkávám v poradně asi tak často, jako veterinář s dvouhlavými telaty,“ tvrdí psycholog.

Doba čtení: 7 minut

Výměna milenek: Dcera místo matky

Muž mezi dvěma ženami. Citově i věkově. Manželka je o deset let starší než on, milenka zase o deset mladší. Na tom by nebylo nic pikantního, kdyby nešlo o matku a její dceru.

Doba čtení: 5 minut

Je náš sexuální život (alespoň) uspokojivý?

Sex je pro nás důležitý; podle průzkumu pro muže víc, jak se tak nějak dalo čekat. Mohl by ale být mnohem lepší – třeba kdyby o něm některé uměly mluvit a někteří při něm zase mlčet.

Doba čtení: 5 minut

Žena ve zlaté kleci

Žijeme v konzumní společnosti a jsme tudíž posuzováni podle toho, co znamenáme, kde bydlíme a co vlastníme. Jaká je cena za život v luxusu?

Doba čtení: 5 minut

Svatební hostina ve fastfoodu

FEJETON – Jiný kraj, jiný mrav… ale kdo ví, možná i k nám dorazí móda „fast hostiny“, kde novomanželé namísto knedlíčkové polévky společně pojídají novomanželský hranolek.

14. 3. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Syndrom raněné laně

Nejsnadnějším úlovkem pro muže na lovu je prý žena čerstvě po rozchodu s partnerem nebo ta, která má ve vztahu problémy. Raněná laň je lehká kořist.

8. 3. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Fungují vztahy na dálku?

Mluvíte spolu jen po telefonu, vyznání ťukáte na klávesnici a jak vaše láska vypadá, víte už jen díky monitoru. Jak dlouho se to dá vydržet? Mají „dálkové vztahy“ šanci na život?

Doba čtení: 5 minut

Proč neslavím Valentýna?

FEJETON – Dárky blízkým mohu dávat kdykoliv, nejenom růžové a ve tvaru srdce… Kdo slaví Valentýna, je slaboch, který si nechá diktovat, kdy vyznat lásku.

Doba čtení: 3 minuty

Starší žena, mladý muž - je to problém?

Platí i dnes, že muž by měl být starší než žena? Existuje vůbec ideální věkový rozdíl mezi partnery? Psychologové na to dokonce mají vzoreček. Vejdete se do šablony?

Doba čtení: 6 minut

Partner tráví Vánoce s narkomany. Je to konec vztahu?

Před pěti lety přišel o práci. Dopadl na dno a změnil žebříček hodnot. Od té doby odmítá slavit Vánoce. „Už ten konzum nesnesu,“ říká. Jeho žena to ale nechce pochopit.

21. 12. 2010 0:00
Doba čtení: 6 minut

Oženil se s náhradnicí

Nemohl mít ženu svých snů, tak rychle sáhl po té, která se jí podobala. Ale pouze fyzicky, jak se brzy ukázalo. „Hledal ve mně jinou ženu, neměla jsem šanci,“ uvědomuje si „dvojka“.

Doba čtení: 6 minut

Čekám dítě se svým učitelem

Dívky se do svých kantorů zamilovávají běžně. Rozum by měl mít on. Jenže co dělat, když starší a zkušenější situaci nezvládne a vztah navíc nezůstane bez následků?

Doba čtení: 6 minut

Bude po mém, nebo...

„Přijeď! Nemám peníze, jsem sama, spolubydlící se mnou musí spát v posteli, jinak neusnu…“ Přesvědčovací metody jsou různé a povšimnout si, že jsme manipulováni, není jednoduché.

Doba čtení: 5 minut

Pořád mi volá. Je to stalking?

Dostává padesát SMS za den. Ani jedna není výhružná, jen lehce vyděračská. Do toho mu expřítelkyně neustále telefonuje. I v noci. Jak se dá bránit proti neustálým atakům labilního člověka?

Doba čtení: 5 minut

Mně to jednou za měsíc nestačí!

Sexuální temperament je geneticky daný. Jenže co když život svede dohromady náruživého jedince s protějškem podstatně chladnějším? Mají se rádi, ale v sexu si nejsou schopní vyhovět.

Doba čtení: 5 minut

Láska, jak má být

Jak si sedmnáctiletý teenager představuje tu správnou lásku? Možná se budete divit. Aneb romantický příběh o Matějovi a blondýnce zatím bez šťastného konce. I když – jak se to vezme.

Doba čtení: 5 minut

Marketing lásky

Marketingoví pracovníci umí pěkně zabrnkat na strunu mužské ješitnosti. „Brilianty a safíry jen pro toho, kdo má peníze,“ psal o zásnubním prstenu Guth-Jarkovský. Jak je to dnes?

Doba čtení: 4 minuty

Liga krásných

Chcete se zaregistrovat do internetové seznamky, pošlete údaje a fotku – a přijde zamítavá odpověď. Sorry, nejste dost krásní, nemůžete mezi nás. Táhněte si někam do Ošklivákovic.

Doba čtení: 4 minuty

O lásce „odborně“

Neměla by se láska raději přenechat básníkům a romantikům? V největších hitech se zpívá jen „I love you“ nebo „Ach, ta láska nebeská“ a každý ví, o čem je řeč. Co je tedy láska očima vědců?

8. 7. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty