Hlavní navigace

kocovina

Česnečka – osvědčený „vyprošťovák“

Víte, jaká látka dělá česnečku tak zdravou? Je to alicin, který likviduje i zlatého stafylokoka. Uvařte si silvestrovský vyprošťovák podle tradičního receptu.

Doba čtení: 3 minuty

Čím tmavší alkohol, tím těžší kocovina

Tipy proti kocovině jako „vyprošťovák“ nebo „dvojitý turek“ nebohé namáhané tělo ještě více oslabují. Jak se účinně bránit kocovině? Střídmostí i dobrým výběrem nápoje.

Doba čtení: 5 minut

Hořčík může chuti kávy i prospět

Jaká káva je nejlepší? Celá věda se dá udělat nejen z přípravy nápoje, ale dokonce i z pouhého výběru vody. Pokud máte vžité, že voda na kávu je třeba měkká, vezte, že tomu může být jinak…

Doba čtení: 4 minuty

Manuál silvestrovského pijáka

Jak ušetřit na pořádání večírku, proč je lák od okurek důležitější než víno a výsměch znalcům čehokoliv. Ještě než se silvestrovské veselí naplno rozběhne, stojí za to se navnadit a o alkoholu si něco přečíst…

31. 12. 2013 0:00
Doba čtení: 8 minut

Na kocovinu platí bylinky, pohyb a česnečka

Kocovina je důsledkem nadměrného popíjení alkoholu. Mezi její typické příznaky patří bolest hlavy, nevolnost, silné pocení, pocity slabosti a někdy i úzkosti. A jak na ně?

Doba čtení: 3 minuty

Dvě deci diazepamu, prosím

Chcete se opít bez alkoholu? Bez kocoviny? Britský neurovědec navrhuje syntetické náhražky. Pilulka hospodu nenahradí, neškodná také nebude. Aspoň by ale mohla škodit méně než alkohol.

Doba čtení: 4 minuty

Podle Číňanů pomáhá Sprite proti kocovině

Rad, jak na kocovinu, existuje bezpočet. Některé jsou více či méně osvědčené „babské rady“, jiné mají vědecký základ. To je i případ novinky z Asie. Jde o obyčejnou limonádu či sodovku.

30. 10. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nenadýcháte, ale kocovina bude

„Enzymy pro střízlivost“ slibují popíjení bez opilosti. Odbourávají alkohol, ale s následky si neporadí. Zdravotní riziko je možná dokonce ještě větší než při pouhé konzumaci alkoholu.

11. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Mlékem proti kocovině, hypertenzi i obezitě

Zapomeňte na růžovou pilulku a po prohýřené noci sáhněte do lednice. Lékařka prozradí, jak mléko zamete s kocovinou.

Doba čtení: 3 minuty