Hlavní navigace

kávovar

Češka, která učí Němce vařit kafe

„Uvařit dobrou kávu není těžké, když víte, jak na to,“ říká Eva Cello. Česká baristka, které v Drážďanech přezdívají „kávová královna“. V rozhovoru vysvětlí, proč nám v některé restauraci káva nechutná.

7. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Test kávovarů: nejdražší nevyhrály

Chutné espresso připravíte i na domácím kávovaru, ukázal výsledek testu. U některých modelů nastaly problémy se správnou teplotou kávy a s poměrně vysokou spotřebou energie.

2. 10. 2015 12:03
Doba čtení: 3 minuty

Sebelepší kávu zkazíte rychlovarnou konvicí

Máte doma kávové boby od strýčka z Panamy? Nezkažte si gurmánský zážitek špatnou přípravou či horkou zálivkou. Jak důležitá je voda při přípravě kávy, ví Jaroslav Tuček z Doubleshotu.

Doba čtení: 4 minuty

Meleme, meleme kávu, pro dědka a bábu

Ať už chystáte kávu pro sebe či pro tchýni, vězte, že ta nejlepší vás čeká do 15 minut po umletí. Umelte si ji sami podle foto návodu, ta z obchodu je totiž mletá z defektních zrnek.

Doba čtení: 2 minuty

Vyrovná se „domácí kafe“ kávě z kavárny? Jak kdy

„Rozpustné, nebo turka?“ je prý nejhorší dotaz obsluhy. V českých domácnostech zní nově spíš: „Instantní, nebo kapsle?“ Jakou kávu připraví módní přístroje a co si zaléváme v instantní?

Doba čtení: 5 minut

Průvodce kuchyňskými spotřebiči: Kupujeme mlýnek na kávu

Bez dobré kávy neuděláte dobré kafe a důležitou fází, která ovlivní výsledek, je mletí. Mlýnek můžete vybrat ruční nebo elektrický a podle principu mletí tříštivý nebo s mlecími kameny.

Doba čtení: 3 minuty

Průvodce kuchyňskými spotřebiči: výhody a nevýhody klasického kávovaru

Váháte, jaký přístroj na přípravu kávy si pořídit? Překapávaná káva ve srovnání s espressem není tak silná a hodí se spíše pro pití ve větších objemech. Jak vybrat vhodný kávovar?

Doba čtení: 3 minuty

Průvodce kuchyňskými spotřebiči: Jak vybrat espresso?

Možná si chcete před svátečním hodováním vybavit kuchyni, možná máte v úmyslu potěšit někoho blízkého praktickým dárkem. V našem průvodci vám poradíme s výběrem.

Doba čtení: 5 minut