Hlavní navigace

kafe

Hořčík může chuti kávy i prospět

Jaká káva je nejlepší? Celá věda se dá udělat nejen z přípravy nápoje, ale dokonce i z pouhého výběru vody. Pokud máte vžité, že voda na kávu je třeba měkká, vezte, že tomu může být jinak…

Doba čtení: 4 minuty

Meleme, meleme kávu, pro dědka a bábu

Ať už chystáte kávu pro sebe či pro tchýni, vězte, že ta nejlepší vás čeká do 15 minut po umletí. Umelte si ji sami podle foto návodu, ta z obchodu je totiž mletá z defektních zrnek.

Doba čtení: 2 minuty

Nejdražší káva nepochází z plantáže, ale z výkalů

Než přistane voňavý hrnek kávy na našem stole, urazí dlouhou cestu. Víte, kde roste nejlepší káva, kdy začíná vonět a že tu nejvzácnější kávu sběrači preparují ze zvířecích výkalů?

31. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jeden energy drink jsou dva hrnky kafe

Energetické nápoje jsou jen jinou, možná atraktivnější formou příjmu kofeinu a cukrů než tradiční káva. Energy drinky jsou dobré k rychlému nabuzení, ale taky rychlé obezitě.

Doba čtení: 5 minut

Káva v supermarketu je stará

Chcete si vařit dobrou kávu? Podle odborníků je prakticky jedno, jakou koupíte, pokud jdete do běžné prodejny potravin. A kapsle? Neohromí. Jedině když kafe přinese George Clooney osobně.

Doba čtení: 5 minut

Profesionálové určili, který bar a kavárna je v Česku nej

Prestižní gastronomické ceny Czech Bar Awards si v pondělí převzala šestice podniků v České republice. 60 profesionálů hodnotilo prostředí, personál i nabízený produkt.

Doba čtení: 3 minuty

Mít psa je out. Pořiďte si do bytu žížaly

V městských obývácích se začínají usazovat extrémně žravé žížaly. Polknou papír, slupky i vaječné skořápky a udělají z nich ten nejlepší kompost pro vaše bio pěstování. Pokud to snesete.

Doba čtení: 4 minuty

Kafe pomůže nasypat informace do hlavy. Ale nesmí se to přehnat

Káva díky svým účinkům pomůže například studentům při učení. Jenže vypití nadměrného množství kávy může způsobit přesně opačný účinek.

11. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Vyrovná se „domácí kafe“ kávě z kavárny? Jak kdy

„Rozpustné, nebo turka?“ je prý nejhorší dotaz obsluhy. V českých domácnostech zní nově spíš: „Instantní, nebo kapsle?“ Jakou kávu připraví módní přístroje a co si zaléváme v instantní?

Doba čtení: 5 minut