Hlavní navigace

farmáři

Chcete něco extra? Navštivte minimlékárnu

Jiné produkty a jinou kvalitu než v běžných prodejnách najdeme přímo v hospodářstvích. Máme pro vás tipy na malé mlékárny, kde si můžete nakoupit.

26. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Miloš Špitálský: Z malého farmáře v největšího pěstitele v Česku

Před dvaceti šesti lety založil rodinnou firmu. Rozrostla se v giganta, který dnes zásobuje český trh prakticky veškerými druhy zeleniny. Jak se firma Miloše Špitálského rozvíjela, co všechno pěstuje a jak se vyrovnává s vyhořelým skladem v Mochově?

17. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy: Výjimky z EET mohou být pozitivní, ale…

Postupný boom farmářských trhů vyústil do situace, kdy se za farmářskými trhy skrývá kdejaký jarmark, na kterém najdete řadu průmyslově vyráběných potravin a věcí. Kdo všechno by měl mít výjimku v plánované elektronické evidenci tržeb?

Doba čtení: 3 minuty

Známe Farmu roku 2015

Pracují dnes a denně, velebí dvory, stáje a hýčkají si svá zvířata. Ti nejlepší z nejlepších si pak odnáší ocenění Farma roku. Známe pětici oceněných, a tak vám je jednoho po druhém představíme.

Doba čtení: 4 minuty

Šťastná drůbež musí mít pohyb, poznáte to na chuti

„Podmínky bio bych asi splnil,“ říká farmář Vlastimil Pitner, „ale nevidím v tom smysl.“ A tak chová šťastná kuřata a pěstuje zeleninu bez pesticidů bez ohledu na certifikáty. „Nechci být drahý.“

Doba čtení: 10 minut

Lokálka: Prodáváme jen to dobré. A mrkev v rohlíku

V pardubické Lokálce nenajdete ani jednu mašinku a už vůbec se tu nedozvíte, kdy jede vlak. Lokálka je totiž nová rodinná prodejna potravin. Nabízí to nejlepší od českých farmářů a maloproducentů.

11. 5. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Sedláci brázdí už i internet

Nemám sílu, čas ani bydliště v centru velkoměsta, a přesto si můžu nakoupit farmářské potraviny. Už i internet brázdí moderní sedláci, kteří nabízejí své produkty.

Doba čtení: 4 minuty

Jak se dostat k čerstvé zelenině i v zimě? Pomůže Adresář farmářů

Nová mobilní aplikace Adresář farmářů vám poradí, kde najít nejbližšího dodavatele ovoce, zeleniny, ale i vajec nebo čerstvého mléka do vašeho letošního domácího vánočního cukroví.

Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy po německu

Koupili byste ředkvičky za 26 a kilo brambor za 39 Kč? V Česku ceny nevídané, na německém farmářském trhu zcela běžné. Rozdíly mezi českými a bavorskými trhy ale nejsou jen v cenách.

Doba čtení: 3 minuty

Boom a bum farmářských trhů: minulost, přítomnost a jak poznat ten dobrý

Nové farmářské trhy, přijďte si pro poctivé potraviny! No hurá, konečně se nebudu trmácet bůhvíkam. I když jsem skeptická. V okolí jsme už totiž několik pokusů o farmářské trhy utrpěli.

23. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Výroba domácího sýra si žádá dovolenou

Snad každý dnes po domácku vyrábí vlastní potraviny a na zahradě krom banánů pěstuje všechny potřebné vitamíny. Chci splynout s davem a pouštím se do vlastní výroby sýra. Pohořím?

Doba čtení: 5 minut

Bylinky ze supermarketu rychle zvadnou. Jde to i líp

Čerstvé bylinky pěstované na parapetu pro vás nemusí být tabu. Stačí vědět, kterým se doma daří a kde koupit zdravé silné rostlinky. Načerpejte rady k pěstování přímo od pěstitelů.

Doba čtení: 6 minut

Farmářské prodejny Sklizeno nabídnou víc než dosud

Farmářské prodejny Sklizeno rostou jak houby po dešti, aktuálně jsou v Česku čtyři a do léta přibudou další tři. V čem budou nové, lepší a čím ohromí? Prozradí jejich zakladatel.

Doba čtení: 2 minuty

Český meloun? Co je od farmáře a co leda podvod?

GALERIE – Jahody v dubnu z české hroudy nebudou, i kdyby slunce pralo jak divé a cedule to tvrdila. Podívejte se, jaké druhy ovoce a zeleniny u nás rostou, kdy se sklízí a prodávají.

12. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Recepty z farmářského trhu: nová kniha Hanky Michopulu pro jaro a léto

Pokud rádi kuchtíte z tradičních i netradičních surovin z vlastní zahrádky nebo od farmářů, máte možnost načerpat jarně-letní inspiraci v 2. dílu Receptů z farmářského trhu.

25. 2. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Cukroví jako od maminky, a přesto z obchodu

Vánoční cukroví podle receptů po babičce se peče i v cukrárnách, nešizené a dobré koupíte i na trhu nebo internetu. Máme pro vás tipy, kde pořídit cukroví z másla, vajec a bez náhražek.

7. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Inspekce našla přímo ve výrobně salmonelu

Inspektoři nelenili, do terénu vyrazili a pokutami nešetřili. Přímo ve výrobním závodě našli salmonelu, na trzích uzeniny bez původu a v ilegálních skladech přes 5000 vajec.

Doba čtení: 2 minuty

Září je měsícem biopotravin. Co to pro nás znamená?

Ministerstvo zemědělství podporuje produkci biopotravin, ať už propagací ekologického zemědělství, nebo akcí, jichž se čeští bio zemědělci účastní. Zde jsou ty nejzajímavější.

Doba čtení: 3 minuty

S Klasou na farmě, už tuto sobotu v Podbeskydí

Na rodinné farmě v Podbeskydí to už tuto sobotu bude připomínat mraveniště. V sobotu 25. srpna se tam totiž budou konat Farmářské slavnosti „S Klasou na farmě“. Na ekologické farmě Koňakov rodiny Kotajných si na své přijdou jak děti, tak jejich rodiče. Součástí celodenních slavností jsou totiž soutěže, kvízy a tvořivé dílny. Příchozím se naskytne i možnost nakoupit a ochutnat farmářské produkty.

22. 8. 2012 10:30
Doba čtení: 1 minuta

Na Kladně mají ode dneška novou farmářskou prodejnu

Dnes se pro obyvatele Kladna rozšířily možnosti prověřeného nákupu. Novou farmářskou prodejnu Český grunt včera osobně otevřel ministr zemědělství Petr Bendl a primátor Kladna Dan Jiránek.  Kladno se tak stalo už čtrnáctým místem v České republice, kde zákazníci mohou najít jogurty, sýry, uzeniny a pečivo tak říkajíc od sousedů, podpořit tak jejich podnikání a potěšit vlastní chuťové pohárky.

9. 8. 2012 10:30
Doba čtení: 2 minuty

Biopotraviny míří na Kampu, vydrží tam čtrnáct dní

Už zítra se na celých 14 dnů otevřou brány Zelených trhů, které s bio kvalitou obráží celou Českou republiku. Na konci července s úspěchem proběhly v Pardubicích, prvního srpna se ve farmářské tržiště promění pražská Kampa. Právě tam si od zítřejší osmé ranní budete moci vybrat z potravin, které nesou výhradně označení BIO. 

31. 7. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Festival chutí, to je Jídlo z blízka

Farmářské suroviny v degustačním menu můžete ochutnat už od 9. července ve třinácti brněnských restauracích. Nechte se zlákat chutí opravdového jídla.

6. 7. 2012 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Co je na farmářských prodejnách tak extra?

Navštívili jsme dvě z několika farmářských prodejen v Praze, Zdravíček a Sklizeno, a hledali jejich výhody i nedostatky. Podívejte se, jak obstály.

Doba čtení: 9 minut

Farmářské slavnosti zvedají zájem o kvalitní tuzemské potraviny

Většina lidí ani netuší, kolik zajímavých statků a farmářů v jejich okolí funguje, a to navíc s prodejem výrobků přímo ze dvora. Můžete je poznat v cyklu farmářských slavností.

7. 5. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské bedýnky je třeba objednat právě teď

Nechcete být závislí na shnilé zelenině, kterou nabízejí české supermarkety? Pak nepromeškejte příležitost zapojit se do bedýnkování. Právě teď si farmáři plánují, komu budou dodávat.

Doba čtení: 3 minuty

Potraviny od farmářů: Jak funguje bedýnkový byznys?

Chcete čerstvé a lokální potraviny? Pak možná „jedete“ v bedýnkách. Jak se to dělá? Na exkurzi do světa bedýnek se zeleninou a ovocem se vydal server Podnikatel.cz. Navštívil dva páry, které se tomuto podnikání věnují. „Chtěli jsme lokální sezonní produkty, hledali jsme systém, který podporuje české farmáře. A tak jsme si řekli, že to v malém vyzkoušíme sami,“ popisují rok a půl staré začátky Světa bedýnek jeho provozovatelé. Majitelé Freshbedýnek zase původně pořádali semináře o zdravém…

16. 3. 2012 11:45
Doba čtení: 1 minuta