Hlavní navigace

dTest

dTest: Ovocné čaje jsou plné pesticidů, i ty pro děti

dTest otestoval dvaadvacet ovocných čajů, z nichž tři byly určené pro děti. Některé čaje klamou už na obalu, další v sáčcích obsahují nepřípustné množství pesticidů. Zarážející je to zejména u čajů určených pro děti od šesti či devíti měsíců.

7. 2. 2019 12:40
Doba čtení: 2 minuty

dTest: Mléčné tyčinky mají k dokonalosti daleko

dTest hodnotil mléčné tyčinky, které najdete v chladicích pultech supermarketů. Zajímalo ho, kolik obsahují tuku, cukru, bílkovin, ztužených tuků, konzervantů a zda jsou slazené glukózo-fruktózovým sirupem.

3. 8. 2018 10:00
Doba čtení: 3 minuty

dTest našel v kuřecích prsních řízcích vodu a salmonelu, ale antibiotika ne

Časopis dTest nechal otestovat jedenáct vzorků kuřecích prsních řízků, aby prověřil jejich kvalitu a dodržení legislativních požadavků.

12. 7. 2018 13:00
Doba čtení: 2 minuty

Test: cyklistické helmy mozek neochrání

Moderní test cyklohelem odhalil, že bezpečnostní normy jsou zastaralé. Většina helem nedokáže mozek ochránit při nárazu do spánkové oblasti hlavy.

29. 5. 2018 11:16
Doba čtení: 2 minuty

Test levných nákupů: Nejlevnější potraviny jsou u nás horší než jinde

Drť místo tuňáka, toastový chléb bez másla a těstoviny bez žloutku. Srovnání levných nákupů z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka ukázalo, že např. za Německem stále zaostáváme v nabídce i kvalitě.

15. 5. 2018 12:14
Doba čtení: 4 minuty

Velký test salámu gothaj potvrdil, čeho jsme se báli

Gothajský salám má z minulosti cejch dělnické svačiny a laciné uzeniny. Řada spotřebitelů ho považuje za salám nízké kvality. Nezávislý test dTestu to bohužel potvrdil, každý druhý gothaj propadl.

9. 5. 2018 13:21
Doba čtení: 3 minuty

dTest: Proč je lepší mýt nádobí v rukavicích?

Ve dřezu plném bublin denně smáčíme ruce a vůbec netušíme, že saponáty určené k mytí nádobí obsahují kontaktní alergeny, které by mohly u citlivých osob způsobit podráždění pokožky.

19. 3. 2018 18:00
Doba čtení: 1 minuta

Kokosová voda – elixír mládí, nebo jen dobrý marketing?

Pijete kokosovou vodu pro zdraví a kokosové mléko přidáváte do asijských pokrmů? Pak vás možná překvapí, že tyto tekutiny, prodávané obvykle v konzervách, jsou docela běžně plné umělých sladidel, barviv a emulgátorů.

29. 1. 2018 14:00
Doba čtení: 3 minuty

dTest: Co všechno najdete v instantní kávě?

Spotřebitelský časopis dTest testoval složení a kvalitu instantních káv. Zaměřil se také na přítomnost nežádoucích látek vznikajících při pražení kávových zrn.

3. 1. 2018 23:50
Doba čtení: 3 minuty

V sušených brusinkách je cukr. Pak ještě cukr a trochu brusinek

Koupit si sušené brusinky pro zdravé mlsání není nejlepší nápad, většina z nich je totiž proslazená, až to hezké není. dTest provedl srovnání dvaceti výrobků z českého trhu a zjistil, že ty vůbec nejsladší brusinky jsou ze tří čtvrtin tvořeny cukrem.

19. 12. 2017 13:00
Doba čtení: 2 minuty

dTest: Která dětská pitíčka jsou pro děti nejhorší?

Denně jedna malá lahvička s novým televizních hrdinou na obale a rázem je z vašeho dítěte kulička. Podívejte se, které nápoje jsou dle dTestu nejsladší a co jejich konzumace může způsobit.

14. 6. 2016 14:00
Doba čtení: 3 minuty

Snídáte Bebe Dobré ráno a tloustnete? Nedivte se

Časopis dTest provedl testy snídaňových cereálií a našel tolik cukru, že by nám vystačil na rok. Cukr totiž tvoří až jednu třetinu celé krabice cereálií.

Doba čtení: 3 minuty

Test másel: Které je kvalitní za dobrou cenu?

Česká másla v testu nezklamala, různé nešvary se ale najdou. Výhodný nákup, tedy výrobek s dobrým poměrem ceny a kvality, představují podle dTestu dvě značky.

3. 3. 2016 13:07
Doba čtení: 3 minuty

Test: Kupujete Baltické sardinky? V Baltu ale sardinky nežijí

Sardinky, ančovičky, sledi nebo šproty, je to jedno. Prodejci všechny tyto druhy ryb zavíčkují do krabiček, na které nalepí etiketu: sardinky. Chyba to prý není. Co všechno kupujeme s konzervou rybiček? A které jsou ty nej?

9. 2. 2016 13:26
Doba čtení: 3 minuty

Test: Třetina alkoholtesterů nefunguje, jak má

Spoléháte na alkoholtester, když jste lehce požili a poté se chopili volantu? A není lepší alkohol raději úplně vynechat, vždyť alkoholtestery jsou stejně dost nespolehlivé, jak zjistil dTest.

26. 1. 2016 11:56
Doba čtení: 3 minuty

Dětská šunka, dětský kečup, dětské… Má smysl je kupovat?

Potraviny „pro děti“ mnohdy nejsou o nic lepší než ty běžné. Liší se jen nápisy a obrázky, ale ne složením. Jejich kvalita je dokonce někdy i horší a najdou se mezi nimi i výrobky pro děti zcela nevhodné.

20. 5. 2015 12:01
Doba čtení: 3 minuty

Známe nejhorší a nejlepší zelený čaj v sáčku

Nechutná vám zelený čaj? Možná vás výrobce na obalu špatně instruuje, jak ho připravit, možná čaj není vyroben z pupenů čajovníku, ale z jeho zdřevnatělých částí. Který je ten nej?

6. 1. 2015 16:04
Doba čtení: 2 minuty

Polovina jablečných džusů v testu propadla

Časopis dTest nechal otestovat jedenáct džusů a moštů a zjistil, kdo vyrábí 100% šťávu z plesnivých jablek, i jestli někdo ředí džusy vodou. Známe vítěze i poražené.

7. 10. 2014 12:26
Doba čtení: 2 minuty

Ledové čaje v testu propadly: víc ředit už snad nelze

Hodnocení ledových čajů potvrdilo dřívější zkušenosti: v těchto nápojích je málo čaje, zato hodně cukru. Se skutečným čajem mají pramálo společného.

Doba čtení: 4 minuty

dTest očernil opalovací krémy, výrobce svolává právníky

Spoléháte při výběru opalovacích krémů na předchozí zkušenosti, značku nebo spotřebitelské testy? Pokud jsou to hlavně testy, mějte na paměti, že ne vždy je všechno černé nebo bílé.

Doba čtení: 4 minuty

Krémy proti vráskám – nic moc za hodně peněz

Krémy proti vráskám lákají reklamou na „vyžehlené“ krasavice a vychvalováním svých účinků. Spotřebitelský časopis dTest nechal otestovat čtrnáct z nich. Nejúčinnější byl ten úplně nejlevnější.

Doba čtení: 2 minuty

Špekáčky před 50 lety: méně tuku, více masa

Dnešní špekáčky obsahují více vody a tuku a zároveň méně svaloviny než ty, jež kupovali naši rodiče na sobotní táborák. Které jsou dle testu ty nej?

Doba čtení: 2 minuty

Vanilkový cukr o vanilku prakticky nezavadí

Tři vanilkové cukry a deset vanilinových cukrů skončilo v laboratoři, abychom se dozvěděli, kolik obsahují vanilinu. Výsledek? Často kupujeme jen velice drahý cukr v mini balení.

Doba čtení: 2 minuty

Je bezpečné jíst kůru citrusů? Limetky z Alberta ne

TEST – Citrony, limetka, máta – ingredience oblíbených letních nápojů. Test zjišťoval, zda jsou zdravotně nezávadné a jestli konzumace chemicky ošetřené kůry představuje riziko.

Doba čtení: 2 minuty

Výrobci poličanu šidí na mase, tvrdí testy

Téměř polovina testovaných salámů poličan nesplnila vyhlášku, a to v zásadním parametru: Nižší podíl čisté svalové bílkoviny znamená, že výrobci používají méně kvalitní maso, říká dTest.

Doba čtení: 2 minuty

Plísně v pivu: Pivovary reagují na hodnocení dTestu

Je to poplašná zpráva, brání se nařčení jeden z pivovarů, v jehož lahvovém pivu měl být zvýšený obsah mykotoxinů. Výsledky z akreditované laboratoře mu dávají za pravdu.

Doba čtení: 6 minut

Testy odhalily přítomnost plísní v pivu

Časopis dTest zjistil přítomnost mykotoxinů u 33 různých značek lahvových piv. Pět výrobků překročilo přípustnou denní dávku. Zdravotní obtíže hrozí zejména při dlouhodobé konzumaci.

Doba čtení: 1 minuta

I burger se dá reklamovat

Jste nespokojeni se zbožím či službou? Máte právo reklamovat na kterékoliv provozovně obchodníka. Pokud nenarazíte na franšízu. Ty jsou v pohostinství a prodeji potravin celkem obvyklé.

12. 4. 2013 11:12
Doba čtení: 2 minuty

Anatomie párku – jak poznat dobrý párek, když etikety lžou

Věřte svým smyslům a zkušenosti. Dobrý párek poznáte spíš podle chuti a vůně než podle etikety, radí David Kukla ze Sklizeno. Párek nemusí být dokonale pravidelný a růžový. Naopak.

Doba čtení: 3 minuty

Vídeňské párky obsahují méně masa, než tvrdí výrobci

Mnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy časopisu dTest.

Doba čtení: 2 minuty