Hlavní navigace

Zase je tu ten kulatý nesmysl

13. 9. 2010

Sdílet

 Autor: Agentura SXC
FEJETON – Po letní pauze opět startují fotbalové soutěže a reprezentační zápasy. Proč se tím zabývat? Minimálně nemáte čas na vzdychání o příchodu podzimu a ošklivého počasí.

Mám tu smůlu (nebo štěstí, jak se to vezme), že také patřím k těm postiženým, co sledují výsledky od reprezentace po divize. Jak říkal Hugo Haas v jednom filmu pro pamětníky, nebudu se rozčilovat, není to můj podnik.

Čtěte téma: Včera jen fotbal … A dnes?

Dědové vzpomínají na čutanou s hadrákem a mače v plátěnkách po bráchovi. A dneska – těch klubů a sportovních potřeb. Sportujeme proto víc a raději? A které sporty „frčí“? 

Beru výhry i prohry

U prvního kvalifikačního zápasu reprezentace jsem se přes to všechno (ostudný výkon a prohra s outsiderem na domácím hřišti) skvěle pobavil.


Autor: Isifa.cz

Fotbal je zábava, neměli bychom se u něj rozčilovat. Já jsem na tom tak, že ač vášnivý fanda několika týmů hrajících na nejrůznějších úrovních, bavím se prohrami i výhrami, penaltami proměněnými i neproměněnými. Jsem poučený fotbalový fanoušek a ocením jako slávista i výkon Sparty. Škoda, že teď není co oceňovat, a to platí o klubech i týmech, které mám více či méně rád.

Poučeným fanouškem jsem od té doby, kdy jsem zažil jednu z nejhorších a nejpotupnějších proher Slavie v její dlouhé historii. Slavia hrála na Arsenalu a dostala sedm gólů. Londýnští fanoušci si z nás, fanoušků Slavie, dělali až nemístnou srandu. Přes to všechno byl ten zápas skvělý, padaly góly, londýnské hvězdy měly formu jako hrom, prostě to stálo za to.

Anketa

Umíte ocenit i zápas, v němž "vaši" prohrají?

Rozhovor: Otakar Černý: Pil jsem třeba deset piv za den

Sportuje šéfredaktor sportovní redakce České televize? Nebo je pod svícnem tma? Vitalia.cz zpovídala v seriálu Dietní policie televizního matadora Otakara Černého. 

Klobása a pivo taky hrají

Stadion Slavie jsem navštívil v této sezóně zatím jenom jednou. Bylo to fajn, remíza sice nepotěšila, ale pěkně jsem si popovídal s kamarádem a klobása i pivo byly obstojné kvality. Zavzpomínali jsme na časy, kdy se po zdejších trávnících proháněli borci, o jejichž výkonech si mohou současní patnáctiletí fandové z kotle nechat jenom zdát.

Jestliže se mluví a píše o tom, že fotbal by měl být společenskou událostí, musím souhlasit. Kdo chce, udělá si společenskou událost prakticky z čehokoliv, fotbal nevyjímaje. Jelikož má Slavia (to se tak říká, stadion vlastní asi někdo úplně jiný) krásný a moderní stánek se skvělými záchodky a dalším zázemím, je v hledišti více žen, dětí a vůbec rodin.

Společensky se dá na fotbale realizovat nejenom na krásném ligovém stadionu, ale i na vesnickém zápase. Tam je velká výhoda v tom, že povzbuzování hráčů je o dost jednodušší. Stačí nezvýšeným hlasem říci: „Milane, to ses zase předved.“ A Milan omluvně pokrčí rameny, na chvilku přestane hrát a přemýšlí, zda nemohl míč trefit lépe.

Čtěte téma: Vuvuzela, zachránce mnoha manželství

Kdyby ty vuvuzely nebyly… koukali by muži na fotbal a ženy by se zlobily. Kvůli troubícím Afričanům ale s klidem přenechám místo na kanapi tchyni. 

Dámy…

Omlouvám se ženám-čtenářkám za pro ně nepříliš atraktivní téma, ale dámy vězte, že vaše muže možná netrápí podzim a špatné počasí, ale prachmizerná situace všech našich fotbalových týmů a klubů.

Chtěl bych poprosit, za nás, muže – nechávejte nás občas zajít se společensky realizovat na fotbal. Může to totiž zlepšit náladu, a to i když se prohrává…

Autor článku

Autor je kromě jiného internetový publicista, více informací najdete v jeho profilu na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).