Hlavní navigace

Zajděte se do ZOO podívat se na žirafí mládě Sofii

28. 2. 2011

Sdílet

Samička žirafy Rothschildovy, která se v lednu narodila v pražské zoo, dnes od své patronky, herečky Dagmar Havlové, dostalo jméno Sofie. Manželka bývalého prezidenta Václava Havla mláděti na slavnostním křtu darovala kytici z ovoce. Krátce po Sofii se v pražské zoo narodila další žirafa. Obě dlouhonohé krásky tak budou spolu s malými gorilami nejspíš největšími atrakcemi letošního jara v zoo.

Samička žirafy Rothschildovy, která se v lednu narodila v pražské zoo, dnes od své patronky, herečky Dagmar Havlové, dostalo jméno Sofie.

Manželka bývalého prezidenta Václava Havla mláděti na slavnostním křtu darovala kytici z ovoce. Krátce po Sofii se v pražské zoo narodila další žirafa. Obě dlouhonohé krásky tak budou spolu s malými gorilami nejspíš největšími atrakcemi letošního jara v zoo.

Jmenuje se Sofie, po mé vnučce,“ představila Havlová malou žirafu návštěvníkům v nabitém pavilonu Africký dům. Ředitel zahrady Miroslav Bobek pro agenturu ČTK zároveň připomněl, že je to naposledy, kdy mláděti vybírá jméno jeho patron, pro příště už si budou jméno určovat ošetřovatelé.

Mládě žirafy má už i sourozence

Sofie sice ještě pije mateřské mléko, kvůli dnešní slávě ale dostala také kytici z banánů a jablek, kterými ji pak Havlová ve výběhu nakrmila. Žirafí benjamínek už také běžně přikusuje seno nebo ožírá větvičky. V pavilonu Africký dům žije mládě narozené 6. ledna spolu se svou matkou Dianou, otcem Johanem a dalšími 11 žirafami. Právě Johan přitom zplodil také další letos narozenou samičku, malá žirafa ale ještě nemá jméno.

Žirafy jsou nesmírně populární zvířata tady v Zoo Praha a v každé zoologické zahradě a samozřejmě budí v návštěvnících velké sympatie,“ řekl ředitel Bobek s tím, že návštěvníci se mohou na jaře v zahradě těšit kromě žirafích mláďat také na malé gorily nebo čerstvě narozenou lamu či buvola. Žirafy Rothschildovy se v pražské zoo chovají od roku 1970, za tu dobu se zde narodilo 70 mláďat.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).