Hlavní navigace

Za 300 let prý bude na Zemi horko, které lidé nesnesou

13. 5. 2010

Sdílet

Skupina australských vědců z University v New South Wales vstoupila razantně do diskuse o tom, jak je to s globálním oteplováním a nakolik je pro člověka nebezpečné. Staví se na stranu těch, kteří se budoucnosti obávají. A to budoucnosti vzdálenější. Kolem roku 2300, tedy za tři stovky let, se prý teplota na Zemi zvýší v průměru o jedenáct až dvanáct stupňů oproti současnosti, takže v mnoha částech planety už život pro lidi bude těžko snesitelný.

Skupina australských vědců z University v New South Wales vstoupila razantně do diskuse o tom, jak je to s globálním oteplováním a nakolik je pro člověka nebezpečné.

Staví se na stranu těch, kteří se budoucnosti obávají. A to budoucnosti vzdálenější. Kolem roku 2300, tedy za tři stovky let, se prý teplota na Zemi zvýší v průměru o jedenáct až dvanáct stupňů oproti současnosti, takže v mnoha částech planety už život pro lidi bude těžko snesitelný.

Čtěte téma: Jezte méně masa, zachráníte planetu?

Svět hledá způsoby, jak zmírnit dopady globálního oteplování, a tak se objevil nápad na snížení konzumace masa. Dobytek prý ohřívá zeměkouli. Má to ale vůbec smysl?

„Je nepravděpodobné, že bychom tohoto stavu dosáhli ještě v tomto století. Ale pokračující spalování fosilních paliv nepochybně takovou situaci přinese, patrně kolem roku 2300,“ cituje agentura AFP profesora Stevena Sherwooda.

Podle vědeckého týmu se experti zatím málo zaměřují na dlouhodobější důsledky globálního oteplování.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

K tématu: Václav Klaus: Malé zamyšlení nad dnešní dobou

Na principu předběžné opatrnosti je založená i doktrína o lidmi způsobeném globálním oteplování …

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).