Hlavní navigace

Z nulek k silikonovému poprsí

4. 8. 2010

Sdílet

ROZHOVOR – „Kluci na mě volali ploštěnko, tak jsem si nechala v dospělosti zvětšit prsa,“ říká „siližena“, které její nové dvojky změnily život. Přiznání partnerovi ale nebylo jednoduché.

Bývalá cvičitelka aerobiku, dnes manažerka počítačové firmy Petra bývala vždy štíhlá. Jako daň za hezkou postavu měla ovšem velmi malá prsa. Nechat si ušít nový hrudník nebylo jednoduché rozhodnutí, kterého ovšem nelituje. 

Prsa jste si nechala zvětšit ve dvaceti šesti letech. Proč jste to udělala?

Měla jsem opravdu malá, skoro žádná prsa, a přestože to může působit povrchně, trápilo mě to.

Reagovalo nějak okolí na vaše malá prsa?

Nejhorší bylo období, když už mé vrstevnice nosily podprsenky a já zůstávala pozadu. Můj nevyvinutý hrudník se stával terčem posměchů spolužáků. Vzpomínám si, že na mě dokonce volali „ploštěnko“!

To se ale v dospělosti změnilo, ne?

(smích) To máte pravdu, to se změnilo. Ale stejně ve mně zůstal pocit méněcennosti. Kluci mě brali spíš jako kamarádku. Když už mi bylo přes dvacet pět let, trochu jsem se vyděsila, že zůstanu sama. Tak jsem podstoupila operaci.

Čtěte rozhovor: Paní No Silicone: Narodila jsem se nahá

„Mám problém s tím, redukovat svoji osobnost na prsa a zadek,“ říká Dita. „Tím, že do sebe člověk nechá takhle říznout vlastně klade krásu nad zdraví.“


Autor: ISIFA.COM

Ilustrační foto

Opravdu si myslíte, že za váš tehdejší neúspěch u mužů mohla malá prsa?

Malá prsa mohla za nízké sebevědomí, a když si žena příliš nevěří, tak to z ní lidé vycítí. Nevím, jestli to je náhoda, ale půl roku po operaci jsem se seznámila s mým budoucím manželem.

Předpokládám, že jste mu neřekla hned na prvním rande, že máte implantáty. Po jak dlouhé době jste se mu „přiznala“?

Jak říkáte „přiznání“ nebylo skutečně jednoduché. Vzhledem k tomu, že mi zvětšili objem pouze o číslo – z necelých jedniček na dvojky, tak má prsa vypadají přirozeně a není na první pohled znát, že to dřív bylo jinak. Pochopitelně jsem ovšem byla nervózní, když jsem se před manželem poprvé svlékla. Bála jsem se, že to hned pozná a vyděsí se. Jenže on nic nepoznal! S pravdou ven jsem šla až po několika měsících, když už jsem cítila, že to neohrozí vztah.

Vzal to bez problémů?

Myslím, že byl dost zaskočený. Zeptala jsem se ho, zda mu to vadí a stále slyším, jak říká, že mě miluje takovou, jaká jsem, a implantáty na tom nic nezmění. Cítila jsem velikou úlevu, hlavně proto, že už nemusím nic skrývat.

Anketa

Jsou podle vás malá prsa pro ženu handikapem?

Všiml si změny někdo z vašich přátel?

Určitě si toho všimli, ale byli většinou diskrétní a nikdo to moc nekomentoval. Mé nejbližší kamarádky o tom samozřejmě věděly a prožívaly se mnou i samotné rozhodnutí pro operaci.  

Bylo to těžké rozhodování? Co všechno operaci předcházelo? 

O operaci jsem uvažovala opravdu dlouho. Možná už od puberty. Vážně jsem to však začala řešit až okolo těch pětadvaceti let. Sháněla jsem si podklady, abych věděla, co to obnáší, a čím víc informací jsem se dovídala, tím víc jsem byla přesvědčená, že do toho půjdu. Když se mě rodiče zeptali, co bych si přála k narozeninám, tak jsem jim řekla, že nová prsa. Respektive příspěvek na operaci. Vzali to překvapivě dobře! Zejména s mámou jsem probrala možná rizika a ona se rozhodla, že mě podpoří.

Čtěte rozhovor: Martina Pártlová: Není důvod se tím tajit

„Gravitace funguje i se silikonama, takže počítám s tím, že je popošijeme zas o pár centimetrů výš.“

Podle čeho jste si vybírala kliniku?

Hlavně podle referencí na internetu. Také jsem si trochu lustrovala lékaře.

Jak koukáte na zvětšení prsou teď, s odstupem pěti let?

Popravdě už ani nevím, že jsem kdy operaci podstoupila! Implantáty už beru za svoje.

Ženy se často obávají, že jim s odstupem času způsobí implantáty nějaké problémy. Setkala jste se s nějakými, případně šla byste do operace znovu?

S žádnými problémy jsem se nesetkala. Dokonce mi ani nepískají v letadle, jak jsem se někde dočetla, že z toho mají některé ženy strach (smích). Operace nelituji, s plnějším hrudníkem se mi určitě žije lépe než dřív. Pokud bych se mohla vrátit v čase, určitě bych do toho šla znovu. Pokud se ovšem ptáte, zda bych podstoupila ještě jednou operaci a nechala si prsa zvětšit ještě třeba o jedno číslo, tak to ne. Jsem se svými dvojkami spokojená. 


Speciál SILIKOZY.cz

Plné výstřihy holek z plakátů ženou houfy žen pod skalpely estetických chirurgů. Na zákrok si šetří pošťačky či prodavačky. Dělají dobře? Ve speciálu Silikozy.cz se podíváme na prsa ze všech možných úhlů pohledu. Jaký je váš názor?

Soutěž Krása prsou – vyhrajte iPhone!

Jaká prsa jsou krásná? Vaše? Pošlete nám svoji fotografii nebo fotku své partnerky, ženy, přítelkyně… a vyhrajte nový iPhone!

Podívejte se na soutěžní fotky z minulého týdne a HLASUJTE pro ty nejkrásnější!

E-shop  – Trička No Silicone, 100 % Nature!

Pro ženy, které se nebojí jít „s ňadry na trh“, jsme připravili „natural“ trička. Můžete si je objednat v našem e-shopu a říct spolu s námi: Stop silikozám! No Silicone, 100 % Nature!

Anketa  – silikony, nebo natural?

Odpovězte na tři otázky a pomozte nám zjistit, jak v Česku vnímáme ňadra jako taková, potažmo ňadra, které tak docela nestvořila příroda.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).