Hlavní navigace

Martina Pártlová: Není důvod se tím tajit

26. 7. 2010

Sdílet

Nejprve na sebe upozornila coby finalistka soutěže X Factor, pak se v bulváru probírala její silikonová prsa, ale v poslední době vše převálcovalo její účinkování v hitu Ostrava.

Martina Pártlová na sebe upozornila nejprve coby finalistka soutěže X Factor. Pak po ní, jak už to bývá, skočil bulvár a rozepsal se nejen o její plastice prsou, kterou se nijak netají.

Foto: Mersault, dress and styling: Ivana Mentlová

Foto: Mersault, dress and styling: Ivana Mentlová

Účinkovala v několika muzikálech a jako vokalistka doprovázela Richarda Müllera na jeho posledním turné. Martina sestavila vlastní kapelu, koncertuje a připravuje CD.

V poslední době je nepřehlédnutelná nejen díky svému vzhledu, ale hlavně zpěvu. Klip k hiphopovému hitu Ostrava, na kterém Martina zpívá s Rudou z Ostravy, zhlédlo na internetu ke dvěma miliónům lidí.

Co vás vedlo k rozhodnutí podstoupit plastickou operaci prsou?

Asi gravitace. Měla jsem vždycky velká prsa, ale pořád jsem hubla, tloustla a hubla a tloustla a to se holt někde podepíše…

Měla na to vliv vaše kariéra zpěvačky, nebo byste se pravděpodobně rozhodla stejně i v „méně sledovaném“ povolání?

Tak určitě trošku ano. Jednou bych do toho šla stejně, ale měla jsem to v plánu až po dětech. Jenže ty chci, až dostanu rozum a ten je zatím v nedohlednu, tak jsem usoudila, že čím dřív, tím líp.

Co tomu říkal váš partner, radila jste se s ním, případně s někým jiným?

Ptala jsem se samozřejmě rodiny a přítele, co si o tom myslí. Maminka byla v zásadě pro, když mi to zvýší sebevědomí. A o partnerovi ani nemluvím, ten kdyby mohl, tak mi tam nechal dát kopačáky.

Čtěte téma: Silikony  – výhra, nebo risk?

Pevnější a krásnější hruď díky zásahu chirurgů už mají milióny žen po celém světě. Jen minimum z nich ale tuší něco o rizicích, která podstupují. Žádná operace, a to ani na nejluxusnější klinice, není bez rizika.

Zvažovala jste možná zdravotní rizika a omezenou životnost implantátů?

Foto: Filip Matušinský, dress and styling: Ivana Mentlová

Foto: Filip Matušinský, dress and styling: Ivana Mentlová

Nad tímhle jsem radši moc nepřemýšlela. Myslím, že dnešní medicína je natolik vyspělá, že riziko, že se něco stane, je minimální. Navíc na narkózu jsem celkem zvyklá a nebála jsem se jí. Spíš jsem měla strach z bolesti, která přijde, až se probudím… a přišla.  Ale všechno se dá vydržet. Myslím, že jsou horší věci. A životnost? Gravitace funguje i se silikonama, takže jsem počítala s tím, že je popošijeme zas o pár centimetrů výš.

Změnilo se po operaci nějak vaše vnímání těla? Považujete prsa za „svoje“?

Jojo, teď se občas ráda i podívám do zrcadla. Nemusím do všeho nutně nosit podprsenku, a to jsem vždycky chtěla. Ze začátku to byl takový divný pocit, bylo tam něco navíc, ale sedlo mi to tak perfektně, že bych dneska ani nepoznala, že je mám udělané. Myslím, že by to většina lidí nepoznala, kdybych to nevykecala.

Dají se silikony vůbec poznat na pohled? Nebo na dotyk?

Ty moje ne. Jinak jsem to zkoušela u svých kolegyň, a u nich jsem je cítila. A samozřejmě – u některých je to vidět na první pohled.

Jsou silikonové implantáty v těle nějak „cítit“? Přinášejí vám nějaká omezení?

V mém případě nejsou cítit vůbec. Dokonce i když si lehnu, tak mi nestojí, jak všem silikonovým kráskám, lehnou pěkně se mnou. Mám je tak přirozeně udělaný, že to opravdu nepoznáte. A omezení? Žádná.

Ženy často plastické úpravy svého těla tají. Vy ne. Zajímají vás reakce okolí?

Reakce okolí mě nezajímají. Myslím si, že je to dneska tak přirozená věc, že není důvod se tím tajit. Proč bych měla všem tvrdit, že čím jsem starší, tak mi vlastně ubývají pytle pod očima a prsa se derou nenápadně k bradě? Vždyť je to hloupost. Tak velký psí kusy se sebou zase nedělám, abych se za to musela stydět. Dámy, které to tají, chtějí, abychom si mysleli, že jsou krásné od přírody. Taková Nicole Kidman je rok od roku krásnější. Čím to asi bude?

Čtěte k tématu: Ňadra v historii – Co jsou ta prsa vlastně zač?

Biblická Eva s ňadry – jablky hříchu, bájné Amazonky s jedním prsem, čarodějnické struky, kojící Madony … připravili jsme pro vás výběr z významných mezníků a zajímavostí v historii ženských prsou.

Nové poprsí máte už téměř rok, jste spokojená? Dá se říct, co vám nová prsa dala a vzala?

 Ano, jsem spokojená. Možná jsem si je mohla nechat trošku víc přifouknout, ale teď už je pozdě. Tak příště. Co mi dala? Trošku zvedla sebevědomí, co se týče postavy. A co mi vzala? Pár podprsenek, protože už se do nich nenasoukám.

Ve vašem hitu Ostrava zazní: „Raz si tu nahoře a raz bejby zas dole“. To bohužel platí o životě, ale s nadsázkou by se to dalo vztáhnout i na poprsí. Jak vidíte vy svoji budoucnost, nahoře, dole?

Vidím to asi tak, že ta moje puberta nikdy neskončí a budu dělat v životě jen to, co mě baví a co miluju. Buď to bude zpívání, anebo to taky může být úplně něco jiného. Ale zatím bych se chtěla věnovat ze všeho nejvíc tomu zpívání… (Bůh ví, jak to ten Ruda myslel, budu se ho muset optat.)

Jaký je váš názor na úpravu poprsí? Koho volíte – silikony, nebo natural? Zapojte se do diskuse.

Autor článku

Šéfredaktorka serveru Vitalia.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).