Hlavní navigace

Vsetín svůj druhý farmářský trh uvidí 30. října

Redakce

Pro obrovský zájem o první farmářský trh se jeho organizátoři ze vsetínské Strany zelených rozhodli uspořádat letos na podzim ještě jeden. Druhý farmářský trh se na Dolním náměstí ve Vsetíně uskuteční v sobotu 30. října od 7 hodin ráno. Nakupující se mohou těšit na ještě širší nabídku prodejních stánků, než která provázela první vsetínský trh. „Téměř všichni prodejci a farmáři, kteří se zúčastnili prvního trhu, nám přislíbili účast i na tom druhém. Nakupující si tak budou moci nakoupit čerstvou…

Doba čtení: 2 minuty

Pro obrovský zájem o první farmářský trh se jeho organizátoři ze vsetínské Strany zelených rozhodli uspořádat letos na podzim ještě jeden. Druhý farmářský trh se na Dolním náměstí ve Vsetíně uskuteční v sobotu 30. října od 7 hodin ráno.

Nakupující se mohou těšit na ještě širší nabídku prodejních stánků, než která provázela první vsetínský trh. „Téměř všichni prodejci a farmáři, kteří se zúčastnili prvního trhu, nám přislíbili účast i na tom druhém. Nakupující si tak budou moci nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce, domácí sýry nebo med. Vzhledem k obrovskému zájmu, který provázel premiérový trh čekáme, že prodejci budou více připraveni co se týče množství zboží. Navíc jednáme o rozšíření nabídky o další produkty – mošty, víno nebo brambory,“ uvedla Kateřina Zukalová z organizačního týmu. „Vzhledem k blížícím se dušičkám budou na trhu také zastoupena místní zahradnictví,“ dodala.

Přehled farmářských trhů na celý týden vždy v pondělí na Vitalia.cz.

Při prvním farmářském trhu, který na vsetínském náměstí navštívily stovky lidí, byly některé stánky vyprodány už v průběhu dopoledne. Organizátoři trhu věří, že tentokrát bude situace příznivější. „Pozvali jsme více farmářů, navíc ti stávající viděli, jaký byl o jejich zboží zájem. Přesto ale všem doporučujeme si přivstat – už naše babičky věděly, že pro to nejkvalitnější zboží se na trh chodí brzy ráno,“ uvedl další z organizátorů Michal Berg ze vsetínské Strany zelených, který věří, že z farmářského trhu se od příštího roku stane pravidelná tradice. „Vzhledem k tomu, že podpora tržiště se objevuje v předvolebních programech více stran, jsem přesvědčen, že i nové vedení města, které příjde po volbách, se mu nebude moci nijak vyhnout,“ uvedl Michal Berg.

Zájemci z řad prodejců a farmářů, kteří by měli o účast na druhém farmářském trhu zájem, mohou kontaktovat paní Kateřinu Zukalovou 604 785 208 pro podrobné informace. Více na www.trhvsetin.cz.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru!