Hlavní navigace

Týden sportu zdarma právě začíná

Sdílet

 Autor: Photl.com
Podnosy s cukrovím už povážlivě rozšiřují naše pasy, je třeba dát vánočnímu obžerství vale. Zasportujme si jako nikdy dříve a zkusme sporty, které neznáme. Víme, kde je to zadarmo.

Obžerství, kterému bez ohledu na předsevzetí podléhá během vánočních svátků snad každý z nás, se dá vykompenzovat pohybem. Od pohádek z vyhřátého gauče se sice chce málokomu, ale když je to gratis, po celé Praze a týká se to téměř všech existujících sportů, nedá se odolat…

Týden sportu zdarma: rezervujte si termín

V Praze od 25. prosince probíhá již tradiční akce s názvem Týden sportu zdarma. Bezmála sedmdesát sportovišť v metropoli otevřelo své brány všem příchozím, a to zcela zadarmo. Protože kapacity jednotlivých sportovišť jsou však limitovány počtem sportuchtivých, je lepší si místo rezervovat. Využít pak můžete pestrou nabídku sportů od plavání, bruslení, lezení, po spinning, squash, softball, florbal, tenis až po jízdu na koni. Tak se nechte zlákat novými, dosud neozkoušenými sporty nebo jen s přáteli zažijte vánoční svátky jinak.

Na prahasportovni.cz najdete kompletní seznam sportovišť, která vám až do konce roku nabízejí volné vstupy.

Sportovat se dá i v zimě

I v zimních měsích mohou příznivci pohybu nalézt dostaek aktivit. A nemusí to být nutně v hale nebo tělocvičně. Profesionální cyklistická závodnice Katarína Hranaiová připravuje pro čtenáře serveru Vitalia.cz seriál, věnovaný stravě v kombinaci s rekreačním sportováním a směřovaný vždy k volnočasovým aktivitám daného ročního období. První díl je zaměřený právě na zimní měsíce, které jsou ideálním obdobím pro víkendové vyjížďky na horském kole, túry, běžky, skialpy, sněžnice a další. Jak si tyto sportovní činnosti trvající dvě hodiny a déle užít a ještě tím učit své tělo pracovat efektivně? Více: Během fyzické aktivity jezte, radí profesionálka

Přiměřený pohyb přinese radost a dobrý pocit, udělá dobře vašemu tělu i zdraví. Čemu prospívají některé oblíbené sportovní aktivity?

Squash

Energetický výdej cca 4500 kJ/h

Posilujete srdeční činnost a zlepšujete koordinaci. Nejvíc dáte zabrat hýžďovým svalům, mezilopatkovým a tricepsům. Ať už trénovaní nebo netrénovaní, před squashem se pořádně protáhněte, prudké výpady by vám mohly pošramotit vazy či klouby.

Spinning

Energetický výdej cca 4000 kJ/h

Ideální sport pro začátečníky i cvičence, kteří mají potíže s klouby a vazy. Jízda na kole, kde si můžete zvolit individuální zátěž je nezatíží, jako třeba aerobic. Jeden z nejlepších sportů na odbourávání tukových zásob. Důležité je dbát pokynů lektora a nejet shrbený jako při letních výšlapech.

Aerobic

Energetický výdej cca 2400 kJ/h

Nepotřebujete mít vypracovanou muskulaturu, a přesto můžete ze dne na den začít. Záleží jen na vaší vytrvalosti, s jejím zvyšováním se vám zlepšuje oběhový systém, výborně se při něm odbourávají vánoční kila. Aerobiku by se měli vyhnout lidé, kteří mají potíže s klouby či páteří.

Plavání

Energetický výdej cca 3500 kJ/h

Téměř všichni se mohou oddávat plavání bez obav z následných obtíží. Stačí jen plavat umět. Voda nadnáší, tím uleví vašim kloubům, které nejsou namáhané, posílíte srdce a zapojíte většinu svalů. Doporučuje se především lidem s bolestmi zad. Pokud budete plavat v boji proti vlastním kilům, příliš nepochodíte, když tak budete činit pouze půl hodiny. Abyste zhubli, je třeba alespoň čtyřiceti minut.

Kde si užijí bruslaři?

Nezatíženi peněženkami můžete vyrazit i na Ovocný trh v Praze, kde se bude až do konce roku bruslit na uměle vytvořené ledové ploše. Platit se bude pouze za půjčení bruslí, a to 50 Kč na hodinu. Oprašte své krasobruslařské umění a mezi 10. a 22. hodinou se přijďte projet. Děti do čtyř let věku nemají na plochu přístup povolen.

poporodni_deprese

Obout ostrý břit na nohy lze i v Edenu. Projet tamní veřejné kluziště gratis můžete v těchto termínech: 

  • Pátek 28. 12. 12 – 14 hodin
  • Sobota 29. 12. 12 – 14 hodin
  • Neděle 30. 12. 10 – 12 hodin
  • Pondělí 31. 12. 10 – 12 hodin

Dále čtěte: Hledá se ideální rybník pro bruslení

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).