Hlavní navigace

Farmářské trhy na Kulaťáku v chalupářském stylu a v záplavě květin

6. 9. 2012

Sdílet

Již tuto sobotu 8. září se farmářské trhy v Dejvicích promění v podzimní zahradu.  V rámci Podzimního květinového trhu budou mít návštěvníci možnost pořídit si na své zahrádky či do bytů květy s nádechem podzimu. Tuto sobotu bude zároveň k běžnému nákupu nebo k nákupu květin vařit své speciální chalupářské menu ministr životního prostředí Tomáš Chalupa společně se šéfkuchařem Radkem Příhonským.

Již tuto sobotu 8. září se farmářské trhy v Dejvicích promění v podzimní zahradu. 

V rámci Podzimního květinového trhu budou mít návštěvníci možnost pořídit si na své zahrádky či do bytů květy s nádechem podzimu. Tuto sobotu bude zároveň k běžnému nákupu nebo k nákupu květin vařit své speciální chalupářské menu ministr životního prostředí Tomáš Chalupa společně se šéfkuchařem Radkem Příhonským.

O trhu: Farmářské trhy na Kulaťáku

Podzimní květinový trh je již druhou akcí svého druhu v tomto roce. Během prvního Květinového trhu, který se konal první letní sobotu, probíhal benefiční prodej vázaných květin, jehož výtěžek ve výši 20 000 Kč byl věnován na podporu činnosti Domova Karla Boromejského. I tentokrát chystají pořadatelé něco podobného, jak podotýká Pavel Šťastný, ředitel občanského sdružení Farmářské trhy: „Po úspěchu prvního květinového trhu jsme se rozhodli, že akci znovu zopakujeme i na konci léta. Přeci jenom květiny má ráda většina z nás. Na rozdíl od předchozí akce, kde jsme věnovali výtěžek z prodeje na charitativní účely, tentokrát necháme uvázat přibližně dvacet pugétů, které po trhu předáme v domě seniorů.“ Podzimnímu květinovému trhu poskytla záštitu paní starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková.

Dnes vaří: ministr

V průběhu sobotního trhu se zhostí netradiční funkce ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, který společně se šéfkuchařem Radkem Příhonským pro návštěvníky připraví chalupářské menu. Ti, kteří na trh přijdou, se můžou těšit na vepřovou panenku, kuře v jogurtu, pečené brambory a jako desert bude Tomáš Chalupa podávat mascarpone s citrusy. Radek Příhonský se na tuto spolupráci vyloženě těší „Ještě nevím, jestli budu panu ministrovi dělat kuchtíka, nebo jestli se budeme střídat. Každopádně se na vaření s panem Chalupou těším, jenom doufám, že si to u něj nezavařím.“

Pořadatelé trhů se také těší nejen na pana ministra, ale na každého návštěvníka. Trh probíhá v sobotu na Vítězném náměstí od 8 do 14 hodin.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).