Hlavní navigace

Státním penzím lidé nevěří, fondy dál rostou. A mládnou

21. 5. 2010

Sdílet

Počet lidí, kteří spoří na důchod v některém z penzijních fondů, se v prvním čtvrtletí letošního roku rozšířil o 30 tisíc. Přesáhl již hranici 4,5 milionu.  Důvod, proč je do penzijního připojištění zapojeno už 70 % ekonomicky aktivních obyvatel Česka, spočívá podle expertů v jejich obavách, že současný důchodový systém jim nezaručí dostatečné penze. Důkazem je, že se do něj zapojují stále mladší lidé.

Počet lidí, kteří spoří na důchod v některém z penzijních fondů, se v prvním čtvrtletí letošního roku rozšířil o 30 tisíc. Přesáhl již hranici 4,5 milionu. 

Důvod, proč je do penzijního připojištění zapojeno už 70 % ekonomicky aktivních obyvatel Česka, spočívá podle expertů v jejich obavách, že současný důchodový systém jim nezaručí dostatečné penze. Důkazem je, že se do něj zapojují stále mladší lidé.

Fórum: Kolik by byl ideální důchod?

Důchodci si často stěžují (a bohužel často také oprávněně), že mají málo peněz. To je samozřejmě relativní, ale zkuste říct podle vás: Jaká by byla výše penze, aby s ní důchodce při rozumném způsobu života slušně vystačil?

Hospodářský výsledek sektoru byl v prvním kvartále skoro o třetinu lepší než za stejné čtvrtletí vloni. Penzijní fondy se tak otřepaly z loňských dozvuků finanční krize roku 2008. Velké výnosy ale letos očekávat nelze.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).