Hlavní navigace

Šéfové Facebooku nechtějí tísňové tlačítko pro děti

Redakce

Aktuálně.cz: Facebook má 400 milionů uživatelů, ne každý jej však používá k účelu, za jakým byl vytvořen. Vedení sociální sítě Facebook je ochotno spolupracovat s organizacemi pomáhajícími dětem a mladistvým před sexuálním zneužíváním. Instalaci speciálního tísňového tlačítka, s jehož pomocí by se osoby, jež se cítí být vystaveny nežádoucímu zájmu druhé strany, mohly obrátit na příslušné úřady, ale nepovažuje za nutnou.

Doba čtení: 1 minuta

Aktuálně.cz: Facebook má 400 milionů uživatelů, ne každý jej však používá k účelu, za jakým byl vytvořen.

Vedení sociální sítě Facebook je ochotno spolupracovat s organizacemi pomáhajícími dětem a mladistvým před sexuálním zneužíváním.

Instalaci speciálního tísňového tlačítka, s jehož pomocí by se osoby, jež se cítí být vystaveny nežá­doucímu zájmu druhé strany, mohly obrátit na příslušné úřady, ale nepovažuje za nutnou.

Čtěte téma: Co hrozí dětem na internetu a jak je ochránit?

O bezpečnost dětí na internetu se musejí postarat rodiče…

„Facebook je v tomto ohledu jedním z nejbezpečnějších míst na internetu,“ tvrdí ředitel evropské centrály Facebooku Richard Allen. Postačující jsou podle něj stávající opatření umožňující hlásit kupříkladu pokusy o tzv. grooming, tedy snahu domluvit si s nezletilým schůzku pomocí sociálních sítí se zjevným úmyslem navázat sexuální vztah.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Čtěte téma: Ilegální pochybnosti o Červeném tlačítku

Projekt není principiálně špatně, jen …