Hlavní navigace

S ekonomickou krizí klesl i počet nemocných

Denisa Křížová

Ekonomická krize změnila postoj Čechů k marodění. Podle statistik chodí do práce i při nemoci, méně naopak stonají doma. Když už musí zůstat ležet v posteli, raději si vezmou dovolenou, než by si nechali napsat neschopenku. Informoval o tom server iDnes.cz.  Kromě obav, že se maroděním v době krize znelíbí svému zaměstnavateli, stojí za změnou chování i fakt, že většině lidí se od letošního roku marodit už nevyplatí. Potvrzují to lékaři i firmy, které nemocné kontrolují a mají nouzi o zakázky.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ekonomická krize změnila postoj Čechů k marodění. Podle statistik chodí do práce i při nemoci, méně naopak stonají doma. Když už musí zůstat ležet v posteli, raději si vezmou dovolenou, než by si nechali napsat neschopenku. Informoval o tom server iDnes.cz

Kromě obav, že se maroděním v době krize znelíbí svému zaměstnavateli, stojí za změnou chování i fakt, že většině lidí se od letošního roku marodit už nevyplatí. Potvrzují to lékaři i firmy, které nemocné kontrolují a mají nouzi o zakázky.

Obvodní lékařka Anna Karásková z Mostu říká: „Krátkodobé marodění hodně pokleslo. Lidé si raději berou dovolenou, nebo to řeší jinak.“ Přitom právě Most je regionem s nejvyšší nezaměstnaností v zemi ve výši 15 procent.

Ačkoliv se nový zákon snaží snížit riziko fingovaného marodění na minimum, některé díry v něm zůstávají. Kdo má malé děti, je pro něj výhodné marodit společně s nimi. Namísto neschopenky si pak nechá napsat ošetřovné na dítě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).