Hlavní navigace

Recept na zdraví? Marihuana a nezaměstnanost!

17. 9. 2010

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
FEJETON – Dá se žít absolutně zdravě? Dospěl jsem k závěru, že zdravý životní styl vyžaduje dva nezbytně nutné předpoklady: nechodit do práce a kouřit marihuanu. Pochybujete?

Mnohé zásady zdravého životního stylu znějí neskonale banálně, jejich dodržování není nijak zvlášť náročné a určitě jste o nich už někde slyšeli. Vlastně zbývá jenom maličkost – začít je žít. Proč se nám to nedaří?


Autor: Isifa.cz

Podívejte se na několik vybraných zásad pro zdravý život, které vycházejí z metody tzv. pozitivního myšlení, pomocí níž doktor Fergustein dokázal vytáhnout doslova z hrobníkovy lopaty spoustu beznadějných případů (alespoň se to o něm tvrdí v knize Největší záhady světa, z níž také pocházejí ukázky).

A kdo tyto doktorské rady dokáže dodržovat nejlépe? Ano, tušíte správně: nezaměstnaný milovník marihuany.

Doktorovy „zázračné“ rady pro zdraví

 • Sázejte a zalévejte rostliny a mějte je rádi, abyste pochopili, že i ony si nás oblíbily.
  Přívrženec konopí by už jenom dodal: „A my dobře víme, co si zasadíme!“
 • Nevydělávejte peníze, spíše se je snažte beze zbytku utratit pro jiné. Kdo nic nemá a nic nepotřebuje, ten je nejšťastnější.
  Může tuto radu dodržovat zaměstnaný člověk? Zkuste chodit do práce a nevydělávat! Nebo chcete dělat zadarmo?
 • Naučte se milovat rostliny, zvířata, i neživou přírodu. Hlaďte stromy, mazlete se s nimi, dávejte jim vlastní sílu a berte si sílu od nich.
  Jak už bylo řečeno výše, o lásce k rostlinám u milovníka trávy nemůže být pochyb. Hlazení, respektive objímání stromů, je zase – jak známo – oblíbenou činností předčasně penzionovaných důchodců, a to určitě nejen na Vysočině. Opět docházíme k téže rovnici: zdraví = tráva + život bez práce.
 • Jezte málo, hodně pijte, nikdy nekuřte a nepožívejte alkohol.
  Kouřením se zde samozřejmě myslí tabák, což je spolu s alkoholem skutečně nezdravá droga! Inhalace THC je ovšem něco jiného. Kdo ji zkusí, pro toho cigarety a alkohol ztrácejí kouzlo. Ještě líp jste na tom, když hulíte a nemáte práci. Bez práce, jak známo, nejsou koláče, a tudíž se nebudete přejídat (nanejvýš si vezmete nějaký ten marihuanový koláček!). Zato čistá voda je prakticky zadarmo, takže si jejím hojným pitím budete nahrazovat nedostatky svého skromného jídla.
 • Nemyslete na nemoc, nemyslete na smrt, rozhlížejte se okolo sebe a vnímejte krásy světa. Buďte optimisty a ve všem dění kolem sebe spatřujte pozitivní prvky.
  Dokáže tohle někdo lépe než zhulenec? Pamatujete na scénu ze Samotářů, kdy obluzený Macháček nazve taxikáře zlodějem a říká: „Dyť ať krade… dyť to je super!“
 • Poslouchejte duchovní hudbu, čtěte lyrickou poezii, něco tvořte, pište, malujte, modelujte…
  Jinými slovy: nechoďte do práce, jinak vám na podobné činnosti nezbude čas.
 • Nečtěte noviny, naučte se nevnímat reklamy, vymyťte ze svého okolí jakoukoliv kulturu sexu, peněz a honby za úspěchem… Unikejte ze všech kolektivních sportů nebo sportů, v nichž je předepsáno přemožení soupeřovy touhy po vítězství. Neposlouchejte tlachavé lidské stesky, pomluvy, nářky na osud…
  Opravdu nezbývá než trávit volný čas s jointem.
 • Usmiřte se s lidmi, s nimiž jsme měli spory, lépe je spor ukončit a ztratit svou neústupnou tvář, než v něm pokračovat… Vyhýbejte se každému slovnímu násilí, nezúčastněte se žádné ohnivé debaty, vždyť pravdu stejně nemůže mít nikdo.
  Mírumilovní milovníci marihuany se žádných agresivních činů nedopouštějí, spory nemívají a ti, kdo ve stavu hlubokého opojení okusili doteku absolutna, necítí potřebu hádat se o žádnou pravdu světa.
 • Uvěřte, že váš osud je předem určen a že skutečnou příčinou vaší nemoci bylo to, že jste se svému osudu příliš aktivně a násilnicky bránili a málo jste mu vycházeli vstříc.
  Milovník trávy ví nejlíp, co znamená být stále v pohodě, a skvěle naplňuje životní filozofii tzv. vulgárního taoismu („Neser se moc do života!“). Takže nebraňte se svému osudu dostat v práci vyhazov, nebraňte se násilnicky konopí a vyjděte trávě vstříc!

17.-19. září v Praze: Veletrh Cannabizz 2010

Zdraví nade vše

V taxiku: Dyť ať krade… dyť to je super!
Autor: Samotari.cz

…smotnem brčko,… tady je to super, ne?

Ano, uvědomuji si, že článek, který propaguje marihuanu a nezaměstnanost, nemusí výchovně působit na naši mládež a rovněž neposkytuje zrovna nejlepší recept, jak vybřednout z ekonomické krize.

Nicméně s ohledem na naše zdraví si musíme přiznat i tyhle nepopulární pravdy!

Autor článku

Vystudoval jsem obor teologie - český jazyk. Snažím se přijít na kloub různým otázkám a záhadám, zejména z oboru psychologie a duchovna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).