Hlavní navigace

Nová publikace „GMO bez obalu“ je volně ke stažení

11. 9. 2012

Sdílet

Ministerstva zemědělství vydalo publikaci věnovanou geneticky modifikovaným organismům. Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vydal v letošním roce publikaci věnovanou geneticky modifikovaným organismům. Problematika GMO je stále na evropské úrovni kontroverzním tématem, které ne vždy je prezentováno nezaujatě a s ohledem na dosavadní vědecky podložené studie. Proto odbor bezpečnosti potravin inicioval vznik publikace GMO BEZ OBALU.

Ministerstva zemědělství vydalo publikaci věnovanou geneticky modifikovaným organismům.

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vydal v letošním roce publikaci věnovanou geneticky modifikovaným organismům. Problematika GMO je stále na evropské úrovni kontroverzním tématem, které ne vždy je prezentováno nezaujatě a s ohledem na dosavadní vědecky podložené studie. Proto odbor bezpečnosti potravin inicioval vznik publikace GMO BEZ OBALU.

Přečtěte si: Rizika GMO? Neliší se od jiných

Publikace popisuje vývoj biotechnologií, škálu dostupných geneticky modifikovaných plodin v EU a ve světě a současně poukazuje na perspektivy i úskalí genetických modifikací. „Text publikace je zpracován velmi čtivě a doplněn názornými obrázky, které pomohou čtenáři snadněji proniknout k jádru věci,“ uvádí vydavatel.

Publikace GMO BEZ OBALU je určena především středoškolským a vysokoškolským studentům a široké veřejnosti. Stáhnout si ji můžete na níže uvedeném odkazu.

Publikace GMO BEZ OBALU (pdf, 1049 kB)

Informační centrum bezpečnosti potravin  rovněž  (zdarma)  publikaci v omezeném počtu  zasílá, stačí ji objednat na e-mailové adrese olaf.deutsch@mze.cz. Zájemci si mohou publikaci také osobně vyzvednout na Ministerstvu zemědělství (kontakt: Olaf Deutsch, tel. 607 886 278).

poporodni_deprese

Čtěte také: GMO – záchrana, nebo zkáza lidstva?

Zdroj: Bezpecnostpotravin.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).