Hlavní navigace

Prodejna potravin jen pro otrlé - podívejte se

4. 4. 2012

Sdílet

Inspekce našla při kontrole mezi jídlem v obchodě plíseň, špínu a odpadky.  V jakých podmínkách se také prodávají potraviny, ukázala jedna z kontrol inspektorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Kontrola v prodejně potravin v Bohdanči v okrese Kutná Hora odhalila značné množství potravin s prošlou dobou použitelnosti, s prošlou dobou minimální trvanlivosti a potraviny, které měly na povrchu okem viditelné plísně, jak ukazují i fotografie. Na tyto potraviny inspektoři vystavili…

Inspekce našla při kontrole mezi jídlem v obchodě plíseň, špínu a odpadky. 

V jakých podmínkách se také prodávají potraviny, ukázala jedna z kontrol inspektorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

Kontrola v prodejně potravin v Bohdanči v okrese Kutná Hora odhalila značné množství potravin s prošlou dobou použitelnosti, s prošlou dobou minimální trvanlivosti a potraviny, které měly na povrchu okem viditelné plísně, jak ukazují i fotografie. Na tyto potraviny inspektoři vystavili zákaz uvádění do oběhu.

Jako nevyhovující označili inspektoři i dvě chladící zařízení. Kvůli výskytu plísní a znečištění i u nich nařídili zákaz používání.

Majitel musí řešit také nahromaděný odpad v prostorách prodejny a poškozené vybavení, čekají ho ještě další sankce.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).