Hlavní navigace

Případ pohlavního zneužívání v benešovské nemocnici jde k soudu

6. 1. 2011

Sdílet

Bývalý primář zubního oddělení benešovské nemocnice, který čelí obvinění z pohlavního zneužití dítěte, stane před soudem. Hrozí mu až deset let ve vězení.  Případ se stal loni v únoru. Nemocnici na něj upozornila matka jedenáctileté pacientky. Podezřelý lékař se prý k jejímu dítěti choval nad rámec běžného postupu. Jeho údajné fyzické aktivity vypadaly velmi závažně, a to jako pokus o znásilnění nebo pohlavní zneužití.

Bývalý primář zubního oddělení benešovské nemocnice, který čelí obvinění z pohlavního zneužití dítěte, stane před soudem. Hrozí mu až deset let ve vězení. 

Případ se stal loni v únoru. Nemocnici na něj upozornila matka jedenáctileté pacientky. Podezřelý lékař se prý k jejímu dítěti choval nad rámec běžného postupu. Jeho údajné fyzické aktivity vypadaly velmi závažně, a to jako pokus o znásilnění nebo pohlavní zneužití.

Podle Benešovského deníku se nejednalo o ojedinělý případ, zneužité dívky jsou údajně dvě. Mluvčí benešovské policie Diana Škvorová pouze potvrdila, že byla podána obžaloba pro „zvlášť závažný zločin pohlavního zneužití ve dvou případech“. Více podrobností nesdělila. 

Obviněný byl zpočátku na nucené dovolené a později byl propuštěn.

Případy, kdy se lékaři ocitají v podezření z pohlavního zneužití dětí, se vyskytují jen zřídka, uvádí ČTK. Například v říjnu 2007 poslal okresní soud v Litoměřicích někdejšího lékaře tamní nemocnice na 2,5 roku do vězení za sexuální zneužívání devíti mladých pacientek. Třem z nich ještě nebylo 15 let; obviněný přiznal pouze pohlavní styk s jednou šestnáctiletou pacientkou. 

Z pohlavního zneužívání dospívajících školáků několika brněnských základních škol obvinil vyšetřovatel v listopadu 1998 lékaře z Ústavu preventivního lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Lékař, který neměl potřebné atestace, děti nejen podrobně prohlížel a měřil, ale také nahé fotografoval. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).