Hlavní navigace

I tento týden nabízí mnoho příležitostí k nákupu na farmářských trzích

8. 8. 2011

Sdílet

Po krátkém přerušení pokračují trhy v Lysé nad Labem, zbrusu nový trh začíná ve Strakonicích a na nedělním trhu v Táboře můžete spojit nakupování s povalováním na dece v trávě.

Farmářské trhy o prázdninách

Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy

Někteří provozovatelé farmářských trhů se rozhodli během letních měsíců omezit provoz a prodejce tak na obvyklých místech najdete v delších intervalech. Ve volnějším prázdninovém rytmu se budou konat například trhy na Kulaťáku, v Karlíně a na Zbraslavi.

V pražské Holešovické tržnici se přes léto nebude konat farmářský trh (Holešovický farmářský trh), nejbližší termín je až 27. 8. a dále pak opět každých 14 dní. Čerstvé lokální zboží tu přesto najdete, v běžném provozu totiž zůstává i v červenci a srpnu zeleninová hala č. 22 (Farmářské tržiště Holešovice – zeleninová hala).

Na Farmářských tržištích – na Kubáni, Náplavce, a Jiřáku – se během července a srpna prodává jako obvykle ve „všedním“ (neprázdninovém) režimu. Pozor, na Farmářském tržišti František byly nyní vyhlášeny prázdniny, další termín trhu bude oznámen.

Podle informací pořadatelů bude beze změn v prázdninových měsících pokračovat například nový velký farmářský trh na náměstí Republiky, Farmářský trh na Slunečním náměstí, Praha 13, Selský trh na Suchdole, Český farmářský trh na všech třech místech – tedy v Klánovicích, Dolních PočernicíchDolních Břežanech.

Prázdninový provoz farmářských trhů zde

Farmářské trhy se vracejí do Lysé

Po krátké pauze, kdy trhy skončily svůj provoz v Zahradě, se opět vracejí do Lysé nad Labem. Budou se konat každé úterý v parku u Penny marketu (Bílé labutě).

Můžete se těšit na čerstvou zeleninu a ovoce, kozí sýry, ovčí sýry, ručně dělané pečivo z Držkovské pekárny, uzeniny dělané podle staročeských receptur, uzené ryby a rybí výrobky, masové polotovary, moravská vína, 100% ovocné šťávy, květiny, rakytníkové výrobky, koření atd.

Polabské farmářské trhy Lysá nad Labem… více

Polabské farmářské trhy se konají také v Nymburce, Poděbradech, Benátkách nad Jizerou a Milovicích.

Trhy na strakonickém hradě

Nové trhy začínají 13. srpna a dále je tu najdete pravidelně každou sudou sobotu. V sortimentu by neměly chybět ovoce a zelenina, koření, houby, pečivo, mléčné a masné výrobky, řemeslné výrobky či případné přebytky ze dvora regionálních farmářů.

Farmářské trhy Strakonice… více

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).