Hlavní navigace

Praha pořádá bezplatné lekce Nordic walking

20. 4. 2010

Sdílet

V Praze byl spuštěn unikátní projekt bezplatných cvičení. První lekci fenoménu zvaného Nordic walking pod vedením Davida Hufa a jeho trenérů slavnostně spustil primátor Pavel Bém. Čtěte téma: Choďte zdravěji, seznamte se s „Nordic walking“ Nejde jen o to, koupit si hole a vyrazit, důležité je také vědět, jak na to. Jedině správnou technikou z holí vytěžíte maximum a pozitivní účinky vás tak dříve dostihnou. 

V Praze byl spuštěn unikátní projekt bezplatných cvičení. První lekci fenoménu zvaného Nordic walking pod vedením Davida Hufa a jeho trenérů slavnostně spustil primátor Pavel Bém.

Čtěte téma: Choďte zdravěji, seznamte se s „Nordic walking“

Nejde jen o to, koupit si hole a vyrazit, důležité je také vědět, jak na to. Jedině správnou technikou z holí vytěžíte maximum a pozitivní účinky vás tak dříve dostihnou. 

„Platí: ve zdravém těle zdravý duch. Na druhou stranu ale také platí, že někdy děláme spoustu věcí – cvičíme, trénujeme, ale když je neděláme správně, tak to zase tak úplně zdravé být nemusí. Zhruba před rokem a půl si vymyslel Tomáš Chalupa, starosta Prahy 6, krásný projekt cvičení na Landronce. Ten projekt běží dál a my jsme na něj letos navázali tak, že ve třech parcích, každé pondělí v oboře Hvězda, každé úterý v Kunratickém lese a čtvrtky ve Stromovce od deseti hodin budeme cvičit tento zvláštní sportovní styl chůze. Je to pohyb, který je nesmírně užitečný a podporuje srdeční činnost a cévy. Jako lékař si také uvědomuji, že podpora rozumného využívání volného času pro vás seniory je nejlepší prevencí kardiovaskulárních chorob a je to dobrá poukázka na prodloužení a zkvalitnění života,“ řekl Pavel Bém při zahájení první lekce Nordic walkingu.

Původně skandinávský sport je aerobní aktivita vhodná pro všechny, obzvlášť seniory a lidi s menší nadváhou, při níž dochází k adekvátní zátěži srdečně cévního systému a důkladnému zapojení celého těla.

Čtěte téma: Aby chůze neškodila

Vydáte-li se však pěšky někam dál, třeba na výlet, může jednoduchý pohyb vašemu tělu prospět stejně tak jako i ublížit.

„Je to výborná prevence proti civilizačním chorobám a vhodný kondiční trénink pro všechny, kteří mají rádi příjemně intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Správnou technikou chůze za pomocí hůlek se zároveň rovnají záda,“ upřesňuje David Huf z 4fitness týmu.

Projekt „Pojďte si zacvičit do pražských parků a lesů“ podpořilo hlavní město Praha částkou 800 tisíc korun ze sportovních grantů.  Na lekcích je možnost bezplatného zapůjčení holí, které jsou k Nordic walkingu nezbytné. 

Rozvrh Nordic Walking:

kdy

čas

místo

každé  pondělí

10.00 –  10.50

Hvězda
sraz u vstupu z pláně na Vypichu

každé úterý

10.00 – 10.50

Kunratický les
sraz u Velkého Altánu

každý  čtvrtek

10.00 – 10.50

Stromovka
sraz u restaurace Stará vozovna

 Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).