Hlavní navigace

Potraviny na pranýři získaly ocenění v anketě Křišťálová lupa

29. 11. 2012

Sdílet

 Autor: SZPI
Konec světa už nastal. Tak komentoval představitel SZPI výhru webu Potraviny na pranýři v jedné z kategorií ankety Křišťálová lupa, jejíž vyhlášení se celé neslo v „pohřebním“ duchu.

Projekt potravinynapranyri.cz zvítězil v kategorii Veřejně prospěšná služba ceny českého internetu Křišťálová lupa 2012. Hlasování veřejnosti tak ocenilo webové stránky, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zveřejňuje informace o nebezpečných, falšovaných a nejakostních potravinách.

„Konec světa nastal už dnes, protože web státní organizace vyhrál v kategorii Veřejně prospěšná služba,“ reagoval s nadsázkou ředitel odboru kontroly, laboratoří a certifikace SZPI Jindřich Pokora, jeden z autorů projektu, při přebírání ceny.

„Jsem rád, že se podařilo prokázat, že i internetový projekt státní správy může být veřejností vnímán jako užitečný, progresivní a oblíbený. Všem hlasujícím i návštěvníkům webu děkujeme, váš zájem považujeme za ocenění naší práce, kterého si velmi vážíme,“ řekl na slavnostním večeru.

Web je pro veřejnost přístupný od 10. července 2012 a od toho okamžiku na něj vstoupilo téměř 1 400 000 návštěvníků, kteří zde průměrně strávili necelých pět minut a celkem otevřeli přes 18 milionů stránek. Cílem projektu, který pro SZPI po stránce technické realizace zpracovala společnost Futura Soft, je informovat spotřebitele a chránit tak výrobce a prodejce bezpečných a jakostních potravin.

Podle hodnocení některých odborníků web zpočátku nabízel chudší obsah, než původně sliboval, jak pro server Vitalia.cz komentoval aktuálně v době spuštění webu agrární analytik Petr Havel: Web Potraviny na pranýři – úřady nabídly nedovařený polotovar. Informace jsou nicméně průběžně doplňovány a server celkem dobře slouží spotřebitelům, jak dokládá i jeho úspěch v Křišťálové lupě.

Anketu pořádá sesterský server Lupa.cz, kde také najdete další výsledky a podrobnosti: Křišťálová lupa 2012. Hlasování se ve všech kategoriích sedmého ročníku ankety zúčastnilo přes 87 000 respondentů.

Speciální výběr pro předvánoční nákup: Vánoční suroviny na pranýři

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).