Hlavní navigace

Porodnice v Turnově v březnu skončí

Redakce

Porodnice v Turnově v březnu skončí, lékaři nechtějí pokračovat. Informace o jejím možném uzavření se objevily už na začátku ledna, kdy podal výpověď jeden ze čtyř porodníků, bez nějž by nebylo možné zajistit služby. Nemocnici se za něj sice podařilo zajistit náhradu, zbývající lékaři už ale pokračovat nechtějí, napsala agentura ČTK.

Doba čtení: 1 minuta

Porodnice v Turnově v březnu skončí, lékaři nechtějí pokračovat.

Informace o jejím možném uzavření se objevily už na začátku ledna, kdy podal výpověď jeden ze čtyř porodníků, bez nějž by nebylo možné zajistit služby. Nemocnici se za něj sice podařilo zajistit náhradu, zbývající lékaři už ale pokračovat nechtějí, napsala agentura ČTK.

Gynekologové vzali osud porodnice do svých rukou. Přestože se nám podařilo sehnat jednoho lékaře, nechtějí již dále pokračovat a my to všichni musíme respektovat,“ řekl ředitel turnovské nemocnice Tomáš Sláma.

V porodnici prý už jsou nedůstojné podmínky pro rodičky

Stávající tým se obává, že kdyby porodnice pokračovala, mohli by se lékaři vystavit trestnímu stíhání za zanedbání péče. Stěžují si také na stresující podmínky, například velký počet přesčasových hodin. „Současný stav personálu a vybavení již neumožňuje dodržení práv rodičky a nenarozeného dítěte,“ zní jejich písemné prohlášení.

Jestli turnovská porodnice skončí na začátku nebo v průběhu března, bude záležet na tom, jaká bude situace v porodnicích v Jablonci nad Nisou a v Liberci, jejichž chod ohrožuje akce lékařských odborů Děkujeme, odcházíme.