Hlavní navigace

Cestovky ukazují prstem na letecké společnosti, stále neuvádějí plné ceny letenek

1. 6. 2010

Sdílet

Cestovky musí podle zákona uvádět plnou cenu zájezdů. Dle kontrol nařízení striktně dodržují. To potvrzují i zástupci cestovek, podle nichž má uvádění plných cen výhody.  Podle aktuálního zákona o cenách (konkrétně jeho paragrafu 13a) musí cestovní kanceláře spotřebitele informovat o konečné ceně zájezdů, které nabízejí a prodávají, stejně jako o cenách jednotlivých složek, ze kterých se konečná cena skládá.

Cestovky musí podle zákona uvádět plnou cenu zájezdů. Dle kontrol nařízení striktně dodržují. To potvrzují i zástupci cestovek, podle nichž má uvádění plných cen výhody. 

Podle aktuálního zákona o cenách (konkrétně jeho paragrafu 13a) musí cestovní kanceláře spotřebitele informovat o konečné ceně zájezdů, které nabízejí a prodávají, stejně jako o cenách jednotlivých složek, ze kterých se konečná cena skládá.

Čtěte téma: Jak ve zdraví přežít létání?

Traumata spojená s přehnanými představami se dají poměrně lehce překonat.

Pokud cestovní kancelář zákonné nařízení nerespektuje, dopustí se přestupku nebo správního deliktu a vystavuje se udělení pokuty až do 1 milionu korun.

„Cestovní kanceláře neměly nikdy problém se zveřejňováním plných cen, šlo nám vždy jen o jediné, aby se tato povinnost vztahovala i na letecké společnosti, které takovou povinnost neměly a tak vznikala paradoxní situace, že cestovní kanceláře měly uvádět plnou cenu, aniž by jim byla známa cena všech položek,“ uvedlpro business server Podnikatel.cz Jan Papež za Asociaci cestovních kanceláří ČR.

Upozorňuje však, že letecké společnosti ani po novele zákona o cenách nemusejí uvádět finální cenu letenek a většinou ji také neuvádějí.

Celý článek najdete na serveru Podnikatel.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).