Hlavní navigace

Penzistů nevídaně přibývá. Plátci daní budou jen 2 na 1

Exodus Čechů do bezpečného penzijního přístavu dál zrychluje. V březnu ohlásila sociální správa další rekord, když proti loňsku přibylo 46 tisíc starobních důchodů. Lidé tak hledají útočiště před krizí a nezastavila je ani první fáze penzijní reformy, kterou prosadila na jaře 2008 Topolánkova vláda.
Redakce
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Exodus Čechů do bezpečného penzijního přístavu dál zrychluje. V březnu ohlásila sociální správa další rekord, když proti loňsku přibylo 46 tisíc starobních důchodů.

Lidé tak hledají útočiště před krizí a nezastavila je ani první fáze penzijní reformy, kterou prosadila na jaře 2008 Topolánko­va vláda.

tipli

Čtěte téma: Rady pro pracující důchodce

Počet pracujících starobních důchodců roste. Od roku 2010 mají k výdělečné činnosti dokonce lepší podmínky. Mohou teď nejen pracovat neomezeně, ale výši svého pobíraného důchodu i příjemně vylepšit. 

Stát vyplácel k 31. březnu 2,226 milionu starobních důchodů. Protože zároveň rychle ubývá daňových poplatníků, dosáhne česká společnost zřejmě do dvou let magické hranice, kdy jeden důchodce žije ze sociálních odvodů dvou zaměstnanců.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).