Hlavní navigace

Nový pavilon pro děti s poruchami řeči

22. 4. 2010

Sdílet

Speciální mateřská škola u Jedličkova ústavu pro děti s poruchami řeči se dočkala nově zrekonstruovaného pavilonu. Zřizovatelem Jedličkova ústavu v Praze na Vyšehradě je od roku 1991 hlavní město Praha, které se finančně a organizačně podílí na jeho provozu a rozvoji. Speciální mateřská škola pavilonového typu poskytuje péči dětem s opožděným vývojem řeči a je zaměřena především na tělesný rozvoj. Děti jsou do speciální mateřské školy přijímány na podkladě pedagogicko-psychologického vyšetření…

Speciální mateřská škola u Jedličkova ústavu pro děti s poruchami řeči se dočkala nově zrekonstruovaného pavilonu.

Zřizovatelem Jedličkova ústavu v Praze na Vyšehradě je od roku 1991 hlavní město Praha, které se finančně a organizačně podílí na jeho provozu a rozvoji.

Speciální mateřská škola pavilonového typu poskytuje péči dětem s opožděným vývojem řeči a je zaměřena především na tělesný rozvoj. Děti jsou do speciální mateřské školy přijímány na podkladě pedagogicko-psychologického vyšetření a na základě vyšetření odborným pediatrem a logopedem. Do tříd jsou děti zařazovány podle stupně vývoje řeči. Cílem mateřské školy je integrace dětí bez vad řeči a s vadou a opožděným vývojem řeči do jednoho kolektivu.

Na základě vypracovaných výchovně-vzdělávacích plánů včetně individuálních jsou děti vedeny k osvojování kulturně-hygienických návyků, k správným sociálním vztahům, k rozvoji všestranného pohybu, myšlení a řeči. Do plánu jsou zařazovány prvky z rámcového programu pro předškolní vzdělávání, kde je třeba zohlednit vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Zpracování školního ročního plánu vychází z respektování individuálních potřeb a zvláštností jednotlivých dětí.

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy


Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).