Hlavní navigace

Názor k článku Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky od Adam - Vážený/á pane/paní tsd, ne, nezapomněl, jen na tu dobu...

 • 10. 1. 2015 15:23

  Adam (neregistrovaný) 78.110.214.---

  Vážený/á pane/paní tsd,

  ne, nezapomněl, jen na tu dobu nejen já, ale hlavně rodiče - kterým škola pěkně zatopila - velice neradi vzpomínáme. A ne, nejde o můj světonázor - i když musím říci, že ČR má stále daleko od demokracie - narozdíl od sousedních zemí Rakouska, Německa, ale třeba i Švýcarska, kde je očkování dobrovolné a dále nechápu očkování na nemoci, které se zde už desítky let nevyskytují.

  Rodiče se s ředitelem školy tenkrát snažili nejdříve nějak rozumně domluvit, což ale nebylo možné, škola neustále na naše argumenty reagovala jen tím, že jedná v souladu se zákony. Škola (nebudu uvádět název nevím, zda je to v souladu s pravidly) rodiče nejdříve obvinila ze zanedbávání péče - a následně to nahlásila na krajskou higienickou stanici a na sociálku - a to i po předložení lékařských zpráv z FN Motol a FN Královské Vinohrady, které jen potvrdily naše argumenty.

  Tehdy jsme ještě spadali do Královéhradeckého kraje, takže krajské město HK bylo od nás 85 km daleko místo 42 km vzdáleného Liberce, kam jsme začli spadat o rok později. Sociálka žádné pochybení v péči nenašla - zkoumali to opravdu podrobně a hygienická stanice nás tenkrát několikrát poslala do HK k jejich specialistům, aby se testy potvrdila tvrzení praktického lékaře - který s tím měl do doby než se jeho tvrzení potvrdila také pěkné starosti - a odborných pracovišť z Vinohrad a Motola.
  Vše se vyřešilo v náš prospěch a ve prospěch praktického lékaře - který do toho díky té škole také spadl - jelikož i jejich odborný lékař napsal do zprávy že díky kontraindikacím na některé očkovací látky se trvale nedoporučuje jejich aplikace a udělil výjimku.

  Tímto tedy ještě jednou chci moc poděkovat FN v Motole a FN Královské Vinohrady za jejich trpělivost a shovívavost a dále také odbornému pracovišti hygienické stanice v HK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).