Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky od tsd - 100% řidičů jezdí vpravo, pravda není to úplně...

 • 8. 1. 2015 13:47

  tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---

  100% řidičů jezdí vpravo, pravda není to úplně bezpečné, protože, na silnici se umírá každý den. Nejsme proti tomu tedy všichni imunní.
  Což tak povolit těm 2-3% modrýCH AVATARŮ jezdit v protisměru.
  Myslíte, že to bude lepší???

 • 8. 1. 2015 14:22

  JV (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Vy jste filuta. Ten příklad má znít jinak, aby to byla akceptovatelná analogie:

  Pokud Vám 10-17% Avatarů jezdí na silnicích v protisměru, je nezbytně nutné vzít 2-3% Avatarů jejich základní právo na automobil?

  A to prosím musíme uvažovat, že zatímco jízda v prostisměru na silnici je hodnotitelná veřejným rizikem R. V našem příkladu jsou jízdy Avataru v protisměru nebezpečné tak v poměru R/1000.

  Vy to umíte hezky zakoulet :-)

 • 8. 1. 2015 15:03

  tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Myslím, že je to nezbytně nutné.
  Leda by vám nezáleželo ne tom, že se zvýší riziko nehodovosti, jenom proto, že ty dvě-tři procenta chtějí jezdit vlevo úmyslně a odvolávají se na to, že ti ostaní, kteří jezdí vlevo z jiných důvodů, tak jezdí.
  tsd
  P.S. Jak říkáme my epidemiologové : nemusí pršet, stačí když kape.

 • 8. 1. 2015 20:14

  JV (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ta analogie nebyla správná ani ode mne. Tak ještě jednou a přesně:

  Žijeme v dopravním provozu. Jezdíme (modelově) nejbezpečněji rovně a vpravo - podle pravidel. 10-17% Avatarů jezdí po cestách jak se jim zachce. Všemi směry. Ohrožují tím trošku nás v pravém pruhu ale především sami sebe navzájem. 8-14% avatarů jezdí v autech od státu. 2-3% avatarů jezdí v autech od svých rodičů. A my zakážeme pouze a právě 2-3% avartarů jezdit v autech od jejich rodičů, a to především proto, aby neohrožovali těch zbylých 8-14% avatarů, kteří si to tady pořád krásně drtí v autech všemi směry - tedy v autech od státu. Dokonce existuje skupina avatarů úplně mimo cesty, kteří v autech od rodičů jen sedí a vůbec nejezdí. Ti neohrožují vůbec nikoho jiného. I těm ale sebereme auta (základní právo na auto), protože ho dostali od rodičů. (To jsou ti neočkovaní proti tetanu.)

  Víte ono to je podle mne právě tím, že jste epidemiolog. Podívejte se na psychologické principy lidské stability a vnitřní konzistence. Lépe se sám názorově pochopíte.

  Glosoval bych Váš postřeh tímto: Nepovažuji za nezbytně nutné zastavovat kapky, když venku zjevně prší.

  Jednu věc jsem ale neuvedl na pravou míru: Především neexistují žádní chroničtí non-respondenti na očkování. (Ta skupina je mizivě malá a nedosahuje ani 0,3%. Použitím jiných vakcín a oščkováním s odstupem lze ochránit i ty, kteří napoprvé "nezabrali".) Problém majority očkovaných ale nechráněnácýh dětí je řešitelný a velmi dobře to všichni víme. Jen je najít :-) mezi očkovanými - ale to bychom museli hledat. Jednak bychom našli místy i něco, co najít vůbec nechceme, a jednak na to nejsou peníze. Možná to nevíte, ale nedostatkem peněz je v principu nemožné odůvodnit porušování základních lidských práv a svobod.

  Jste rozumný člověk, do tohoto sporu bych na Vašem místě nechodil. není to rozumné. Rozumné podle mne je odborně obhajovat obhajitelná očkování. (některá z té naší devítky by to mohla být.)

 • 8. 1. 2015 21:01

  Zákon ignorující (neregistrovaný) ---.ip.as43289.net

  Nechci vám do toho kecat, ale to že dopravní provoz založený na pohybu v levé či pravé části vozovky je srovnatelný s tím že většina považuje či nepovažuje očkování za zásadní přínos pro zdraví si myslí tak zhruba tři lidé na celém světě. Je to celé, od základu, kravina až na půdu a zabývat se tím je kravina ještě větší.

  Ovšem svádět do podobné diskuse a myšlenkové stopy ostatní je velmi nezodpovědné a podle mých měřítek i trestné. Tváří v tvář bych vás na tak závažné téma nenechal diskusi vůbec rozvinout. Zavádíte, ohrožujete nás všechny - bohužel, ti pitomci politici se mohou zabývat i vašimi nesmyslnými konstrukcemi! Když už nic hodnotnějšího, doporučuji zůstat u prvního téma, které předložil pan Vavrečka.

  Ještě účelnější ale vidím, protože skauti se brzy stanou spolkem oočkovaných mrzáků, nasrat na stát a zahájit masivní občanskou neposlušnost a veřejně (ne tak inkognito jako to bylo doposud, nejlépe s transparenty a výsměšnou písní na rtech) pořádat každý víkend párty a výlety pro všechny neočkované děti (i ty oočkované chudáky, co jim zdraví neselhalo) co je jen rodiče pustí s nezodpovědnými individui hanobícími stát v každé větě v které stát vezmou do úst (výchova je důležitá, ale jsem proti extrémní frustraci ještě nedospělých jedinců - kór když vydím stav běžně dospěvších "dospělých", evidentně zakřiknutých duševních mrzáčků).

 • 9. 1. 2015 8:29

  tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Nechci vám brát iluze, ale to co se kolem očkování děje, máte také z velké části na svědomí i vy. Už se vám podařilo "zblbnout" dost velké množství lidí a proto má stát snahu to takovým lidem náležitě osladit a bojí se uvolnění povinného očkování na dobrovolné, protože tuší co by následovalo. Jako kdybyste chtěl vyhlásit, že od zítřka si všichni (nejen Avatarové) mohou jezdit jak chtějí a máme tady chaos jak v arábii a půjde o život.
  Zkrátka čím víc budete tlačit na pilu, tím máte menší šanci něco změnit.
  Chápu, že s tím nemůžete souhlasit, ale pokuste se na situaci podívat realisticky a zvážit své možnosti.
  tsd
  P.S. Chcete odborně obhajovat jednotlivá očkování, přitom ale jako hlavní protiargument používáte lidská práva, která ovšem s tou odborností nemají vůbec nic společného. Z odborného hlediska je totiž úplně jedno, jestli do vás doktor píchne povinnou nebo dobrovolnou vakcínu. Není ale vůbec jedno jestli ji píchne do 10% nebo 100% dětí.

 • 9. 1. 2015 9:56

  Kybernet (neregistrovaný) ---.rychlydrat.cz

  Poslyste, pozadujete tu odborna hlediska, ale sam se ohanite pojmy jako "zblbli lide". Mozna vas to prekvapi, ale i z odborneho hlediska je zrejme, ze pribuzensky altruismus je ucinnejsi nez statni. Proste zapominate, ze rodice chteji pro sve deti vzdycky zdravy zivot a co nejmensi poskozeni - at uz vedlejsimi ucinky vakcin, nebo nemocemi. A ze jsou schopni se sami rozhodnout, maji-li ovsem na zaklade ceho, co je pro jejich deti nejlepsi.

  Samozrejme, za dane situace ty informace k rozhodovani chybi, protoze stat misto pozitivni motivace a informovanosti saha k cim dal vetsim represim. Takze to, co se vam zda jako "zblbnuti", je celkem racionalni reakce na tento tlak. Pokud by kazdy mel moznost rozhodnout se svobodne, tak jako tak vetsina lidi ockovani podstoupi - zvlast, pokud by meli zaruky, ze v pripade problemu stat prebere odpovednost za nasledky. Jestli o tom mate pochybnosti, staci se podivat prave do jinych zemi, kde v takovem rozsahu neni ockovani povinne.

 • 9. 1. 2015 12:35

  tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Máte pravdu v tom, že stát by měl převzít odpovědnost za nežádoucí účinky očkování. V praxi to má ale několik háčků.
  1) Jak prokázat, že se jedná o příčinnou souvislost.
  2) Jak prokázat, že chybu udělal výrobce.
  3) Jak prokázat, že chybu udělal distributor.
  4) Jak prokázat, že chybu udělal lékař.
  5) Jak prokázat, že chybu udělal pacient.
  Stát může převzít odpovědnost a zaplatit odškodné a pak vymáhat peníze na tom, kdo to zavinil. Chápu, že se do toho nikomu nechce, protože to prokazování je hodně obtížné, ne-li nemožné.
  Byl byste vlastně sám proti sobě, když budete požadovat dobrovolnost očkování a za svoje rozhodnutí ponesete odpovědnost. Protože v případě, že se něco stane, budete to vy, kdo se bude soudit. A budete se soudit s nadnárodními korporacemi a velkými podniky. Pokud nebudete milionář, jste bez šance.
  Já si myslím, že zachování povinnosti a převzetí odpovědnosti státem je nejlepší řešení. Doufám, že již brzy vznikne státní fond na hrazení případného odškodnění.
  Myslím, že něco podobného již funguje pro platbu výživného.
  tsd

 • 9. 1. 2015 13:18

  Zákony ignorující (neregistrovaný) ---.tor-proxy.net.ua

  Prosím vás ta vaše polemika je úplně k ničemu. Vemte si jen třeba to jak to probíhá v nespokojených (nespokojenost je mnohem větší než se dozvíte z tisku a televize) státech Amerických.

  Vy si musíte najmout drahého (logicky již jen z principu popsaného dále) právníka a bojovat proti právníkům placeným státem (placených z ohromného balíku daní všech daňových poplatníků) abyste si něco vybojoval. To co lidé vybojují není zpravidla nic moc a trvá to roky.

  U nás je situace ohledně skupin navázaných na státní rozpočty občas ještě horší, o mafii soudců, právníků, lékařů nemá cenu mluvit protože budete stejně tvrdit že je to jen můj názor a výplod mé choré představivosti.

  Prostě tohle je téma jen pro hlupáky, kteří si nechtějí svoje práva patřičným způsobem udržet a hledají způsob jak mít alespoň naději na cosi lepšího, i když o ní ví že je falešná a dokonce i to že si to nechtějí sami sobě připustit.

 • 9. 1. 2015 13:22

  Radush (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz

  http://www.rozalio.cz/images/PDF/ockovani-nemecko.pdf

  Naše zákonná úprava má být v souladu s požadavky EU, kde je uvedeno, že sankce mají být přiměřené a odrazující. To co je v návrhu, je určitě odrazující, ale přiměřené? Částky jsou mnohonásobkem průměrného měsíčního příjmu v ČR.....přinejmenším dost divné.

 • 9. 1. 2015 14:02

  tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Jsou to limity. Tak pochybuji, že by je někdo někdy použil. Při prvním případu vás určitě budou šetřit. Když to nebude jako výstraha stačit, pak vám to určitě "osladí"
  tsd
  P.S.
  Koukal jsem jako blázen, když jsem náhodou zjistil jaké jsou max. pokuty pro občany za znečišťování prostředí, nebo povrchových vod. Takže už se ani nedivím.

 • 9. 1. 2015 14:06

  Kybernet (neregistrovaný) 108.59.11.---

  To zase není takový problém, stačí převzít model, který je třeba v Německu. Jestliže NÚ následuje ve stanovené době po očkování a není známý jeho jiný důvod, je uznána jako příčina očkování. A jestli udělal v řetězci chybu ten nebo onen, je jedno, očkování nařizuje stát, takže on nese odpovědnost za chyby a dál ať si to řeší s jednotlivými subjekty on. Prosté, fér a funkční.

 • 8. 1. 2015 15:35

  Zákony ignorující (neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de

  To chce klid. To je jen jistě jen narychlo dohodnutá zakázka s bratrskou USA (jakých bude do budoucna mnoho), která nutně potřebuje každý dolar. Vypadly jim tam teď narychlo miliony dávek vakcíny proti chřipce (i když se snaží lidem prodat jiný lék, který není vakcínou), které prohlásili pro tento rok za neúčinné (pravděpodobně po zahájení prošetřování těch 19 mrtvých lidí v Itálii a protože tuší že jejich lidé jsou na tom se zdravím ještě hůře).

  Otázka je lidi co uděláte. Necháte si kálet na hlavu, nebo podobně?

  K té školce a úlevě na dani. Opravdu si myslíte, že když vás stát každého okrade minimálně o 70% z toho co vytvoříte a zbytek vám laskavě dovolí užít dle vlastního uvážení, že byste na tu školku, bez buzerace a takovou jakou chcete, ze svého neměli? I tak se vás stát pokusí okrást zase o něco více aby na podobné zhovadilosti měl finance.
  Jediným rozumným řešením je, nenechat se okrást a vmanipulovat do hovadin co pro vás stát připravil.

  Jinak by to stát měl zavést konečně i na školy. Tím by konečně padla povinná školní docházka, která je zoufalá a s tím co chystají pro sexuální výchovu asi stejně podřežu ředitelku a stát mi půjde po krku. Takže to chce klid a připravit si pořádný kyj a kašlat na stát. Až se stát opravdu ozve, ať ss tím kyjem máte všichni pořádně natrénováno.

  Opravdu to chce ale klid. Fašisti nalevo, napravo. Otevřený válečný konflik může nastat kdykoli. Měli byste se chlapci (to jsou takové neškodné děti, které umí zatím jen pištět), zavčas vzpamatovat, protože teď se vám někdo snaží nařizovat pitominky, na které stačí dotyčnému důrazně vysvětlit že to tak nebude. Až nastoupí opravdová šikana (kterou i tímto uhýbáním přiživujete) a někdo vás postaví před skutečnost že buďto vezmete kvér a půjdete střílet tím správným směrem, nebo si rovnou můžete jít kopat hrob... Nepřeháním. Vše souvisí se vším. Nestačí ani poslat dotyčné k šípku (český zvyk jak se neangažovat a připadat si hrdině), když už přistoupíme k reakci, agrese, fyzické řešení je jediné akceptovatelné, je nutné zajistit neopakování podobné situace (přinejmenším na úrovni každého postiženého jednotlivce) a to za každou cenu.

  Zpět k dětem, nebojte se instruovat děti jak se sebrat a odejít, nenechat se zastavit, klidně zkopat doktora či učitelku, ale do té doby než se dokáží ubránit sami je to jen na vás.
  Já to například zvládal i bez školení již v předškolním věku, takže na tom nemůže být nic složitého (děti to mají v sobě a pokud cítí nebezpečí... dokáží pořádně "kousat"). Přitom jsem slušný člověk a nikdy jsem nikoho nenapadl bezdůvodně.
  Pochopitelně musíte jít svým dětem i příkladem a být jim oporou, tedy je chránit když si budou na chování konkrétních dospělých stěžovat. Čím dříve děti poštvete, zcela oprávněně, proti státu a vysvětlíte jim co je svoboda, tím dříve se můžete dočkat změny, možná až budete prababička či pradědeček... A dožijí se takového věku i vaše děti či vnoučata, pokud projdou očkováním. Povinost bránit svobodu máte vy, teď a tady!

 • 8. 1. 2015 14:35

  Kybernet (neregistrovaný) 108.59.11.---

  Jistě, ale s malou opravou: ti avataři nepojedou v protisměru, ale půjdou pěšky. A až pokud některý z nich zakopne a spadne do silnice, ohrozí ty jedoucí vpravo. Ti ovšem reálně nebudou ohrožení, protože jsou chráněni kapotou auta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).