Hlavní navigace

Názor k článku Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky od JV - Právě se s kolegy pokoušíme vůbec poprvé zmapovat...

 • 9. 1. 2015 13:35

  JV (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Právě se s kolegy pokoušíme vůbec poprvé zmapovat jak je to vlastně s povinným očkováním v 31 státech Evropy (28 EU + Island, Norsko, Švýcarsko.)

  Sledujeme povinnost očkování (a kterých) a zejména represe, které jednotlivé státy uvalují ve svých právních řádech na neočkované děti.

  Musím se přiznat, že to jsou pro mne průběžně šokující zjištění, která jsem ani nepředpokládal, a to v mnoha ohledech. Tato data připravujeme pro potřeby soudních sporů a budou široce poskytnuta i médiím. Takže věřím, že se k nim přiměřeně brzy také dostanete.

  Pouze ochutnávka:

  1) Lotyšsko je zemí, ve které je nejvíce povinných očkování, a to celkem 14. Všechny neočkované děti, tam ale mohou do školky a úplně kamkoliv. Za nepodřízení se povinnosti očkovat může sankcionován a postižen pouze rodič, který to má na svědomí a ne nevinné dítě. (Takovou hloupost jako ochranu neočkovaných před neočkovanými právě v dětských kolektvech nezavedli ani v jinak "extremistickém" Lotyšsku.)

  2) V Belgii mají povinné pouze jedno očkování (proti dětské obrně). Povinné není proto, že by bylo vysoce přínosné. Je povinné právě proto, že žádný rozumný rodič by toto očkování dítěte spíše nepodstoupil "pro své dítě". Belgie však plní plán "eradikace polio viru dle WHO" a povinností očkovat tedy kompenzuje de facto absenci rozumných důvodů k tomuto očkování na úrovni jednotlivce. (Zajímavé viďte?) V Belgii - Vlámsku mohou neočkované děti kamkoliv. V Belgii-Valonsku se někdo konkrétní zbláznil a nepustí tam do školek děti neočkované snad proti 6 nebo 8mi nemocem. (Přestože povinné je očkování pouze jedno.) Belgie je tedy zcela schizofrenní stran obsahu lidských práv a svobod dětí na svém území. Je to přímý důkaz toho, že s očkováním a lidskými právy si dělá kdo chce, co chce, zejména poté lékařská veřejnost, zaštítěná navenek svou odborností....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).